Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon eos 250D vagy 800D éri...

Canon eos 250D vagy 800D éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Objektívnek a kit objektív+ egy 50mm 1,8-at vennék először, ha pedig megtetszenek a távolabbi képek amihez nagy gyutáv szükséges akkor egy Canon ef 70 200 f4 usm, ha valakinek ezzel van tapasztalata azt szívesen olvasom.

Továbbá ezek a fényképezők mennyire használhatók éjszaka pl asztrofotózáshoz (azt nyilván egy nagylátószögű obival)



2021. máj. 5. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A 800d nyilván jobb, kérdés kellenek-e neked azok a funkciók és megéri - e az árkülönbözet. Egyik sem profi kamera, de teljesen használhatóak. Új vagy használt? (újonnan a 800d elég nehezen beszerezhető általában, használtan meg az, is szempont hogy éppen milyen ajánlatokat kapsz)

Milc nem jöhet szóba egyébként? Kisebb a tömege, egyszerűbb használni. Ha most kezdesz a fotózással foglalkozni, lehet érdemesebb milc-et venni, a dslr leszálló ágban van. Persze tudom, sokaknál ez elvi kérdés, szóval csak kérdeze, én elfogadom, ha nem. 😀

Astro fotó sem kizárt igazából, de ne egy natgeo címlap fotó legyen az elvárásod.

Ha a telézés érdekel hobbi szinten, a crop faktor miatt jobban is járhatsz egy kisebb szenzorral.

De ha muszáj a fenti kettő közül választani, 800d.

2021. máj. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

250D: Kicsi, könnyű. Szinte már Milc méret. 9 Af pont, ami akciófotózáshoz nagyon kevés, viszont a képérzékelőn vannak fázis érzékelők, tehát élőkép módban jobb az AF.


800D-m nem volt.


Viszont a 800D-hez közel áll a 77D, ami funkciók tekintetében nem tud többet, de kezelhetősége sokkal jobb.


[link]


Az asztofotós részt viszont nem értem. Miért ne lenne alkalmas erre? Ezt kérlek írd le, mert nagyon érdekel

2021. máj. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


14:11


Tudom, hogy lehet arra használni csak olvastam hogy pl a 800d-t ajanljak arra a 250d-ről nem olvastam ilyeneket. Mondjuk kicsit tényleg szarul fogalmaztam meg a kérdésnek azr a részét.

2021. máj. 5. 15:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdetnek elég a 250d.

Ha Canon akkor én inkább egy M50-et vennék. A kit objektív mellé pedig egy 22mm F2-est. Kivéve ha a portré a fő célod.

2021. máj. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!