Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fedélzeti kamera esetében a...

Fedélzeti kamera esetében a felbontást vagy a képkockaszámot kellene előnyben részesítenem? (720p-120fps|1080p-60fps|1440p-30fps) Melyik lenne fontosabb szempont egy baleset elemzésénél?

Figyelt kérdés

2021. máj. 23. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Felbontást.
2021. máj. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Alapvetően meg kéne nézni, mi a natív felbontása az adott szenzornak. Mert ha például van egy natív 720p felbontásod, akkor a felskálázott 1080p semmivel nem lesz jobb képminőséget tekintve, a 1440p-ről nem is beszélve.
2021. máj. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lamax X8 Electra
2021. máj. 23. 15:58
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
2021. máj. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
No akkor kezdjük ott, hogy ez nem fedélzeti kamera...
2021. máj. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Örömteli, hogy a kérdésre csak egy valaki válaszolt. Te okos szerinted a fedélzeti kamera mitől lesz fedélzeti kamera? Az is ugyanolyan kamera mint bármelyik másik csak más szoftver fut rajta. Amit én használok az valóban nem fedélzeti, van benne egy car mode amit ha bekapcsolsz akkor ugyanúgy működik mint a fedélzeti.

De térjünk el akkor a fedélzeti szótól mert látom megzavart téged.

2021. máj. 24. 13:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Amúgy fedélzeti kameránál nem biztos, hogy érdemes a natív felbontást erőltetni.


Elképzelhető, hogy nem natívban a szoftver javítani próbál a képminőségen pl. túlélesítéssel, ami lehet, hogy pont előnyösebb ebben a helyzetben, mert mondjuk jobban kiolvasható válik miatta a rendszám a zajos pixeltengerből.


Biztonsági kameráknál sem hülyeségből van túlhúzva a kép, mert nem az a lényeg, hogy művészi legyen a kép, hanem hogy bizonyító ereje legyen.


Én azt mondom ki kell próbálni, hogy melyik felbontáson tűnik a legjobbnak.


Így látatlanban én az 1080-as felbontást preferálnám az fps miatt. A 120 fps-t indokolatlanul soknak tartom, a 30 fps-t viszont kevésnek, mert az nem elég a gyors mozgások leképezéséhez.

2021. máj. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Engem az érdekel inkább, az lenne az eldöntendő, hogy melyik a fontosabb. A felbontás, hogy a rendszám, márkajelzés, arcok egyéb részletek nagyobb eséllyel azonosíthatóak legyenek vagy pedig a képkockaszám, hogy a felvétel minnél részletesebb legyen és egy baleset lefolyását, kialakulásának körülményeit, okait minnél pontosabban lehessen elemezni?

Igazából az a kérdés, hogy szükség lehet e bármikor 120fps-re, alakulhat e ki olyan helyzet ahol ez döntő lehet, például autópályán nagy sebességnél ütközés vagy gyalogosgázolás ahol a sebességkülönbség jelentős és hirtelen következik be?

2021. máj. 26. 20:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Semmi jelentősége. Nem véletlen, hogy a valódi fedélzeti kameráknak nincs ilyen tulajdonsága.

Sokkal fontosabb lenne pl. a sebesség és a helyzet videóra mentése. Nem tudom, tud-e ilyet.

2021. máj. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!