Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Zàridő,rekesz es iso? Canon...

Zàridő,rekesz es iso? Canon objektiv 24-105mm Hogy tudom beàllìtani hogy morgen modellt tudjam fényképezni de ne kelljen nagy isot hasznàlni. 1/1500 zàridőnél nagyon sötét a kép. Mit csinàlok rosszul? Kerlek segìtsetek

Figyelt kérdés

#ISO #Zàridő
2021. máj. 26. 16:01
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
×mozgò modellt ( telefon javìtott)
2021. máj. 26. 16:01
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Gépre bízni próbáltad? Mozgó téma üzemmód, a futó alak azt hiszem Canonnál.
2021. máj. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen probaltam de ugy is nagyon sötét a kép. Még kezdő vagyok, de màr azon gondolkozom h abba is hagyom mert vagy nem elég éles a kép vagy nagyon sötét. Nem tudom mit rontok el
2021. máj. 26. 16:26
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

Azt csinálod rosszul, hogy fogalmad nincs, mit csinálsz.

Ha sötét a kép, vagy csökkented a záridőt (nem akarod), vagy növeled az iso-t (nem akarod), vagy tágabbra nyitod a rekeszt (nem bírod), vagy több fényt intézel (nem tudsz).

Így jártál. A fizikát nem tudod megkerülni.

2021. máj. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Mit nem akarok? Azert tanulom mert még nem tudom😅 hat ezert is kérdés. Egyszer mindenkinek meg kell tanulnia nem?
2021. máj. 26. 16:45
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Állítsd "Tv" üzemmódba, állítsd be a zársebességet, a többit bízd a gépre.
2021. máj. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%

Hiába állítja Tv-re (záridő-előválasztás). A rekeszt nem bírja tovább nyitni, az iso-t fogja feltolni az égbe (amit a kérdező nem akar) és ha az sem elég, akkor lehúzza a záridőt (amit szintén nem akar).

A kérdező az alapvető összefüggést nem érti a "szentháromság" és a rendelkezésre álló fény mennyisége között.

Kérdező!

Mint fentebb leírtam, nem tudsz mit csinálni!

A fizika erősebb mint a te akaratod.

Vagy több fényt szerzel, vagy engedsz az igényeidből.

2021. máj. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
79%

Mi az amit 1/1500-as záridővel szeretnél fotózni? Esetleg próbálkozz az

expozíciókompenzációval!

2021. máj. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy háromszögön belül mozoghatsz, aminek a sarkait a legnagyobb érzékenység (iso), zársebesség, és a legnagyobb rekesz (objektiv fényereje) határozza meg. Ha csökkented az érzékenységet, növelni kell a záridőt, vagy a rekesznyílást (ugye most már kezded érteni, miért kerül csillió forintba egy 1.5 fényerejű obi...). Ha a záridőt rövidítenéd, akkor az érzékenységet kell növelni. Mindent nem lehet egyszerre: gyors záridővel kis érzékenységgel kevés fény mellett gyenge dényerejű obival fotózni nem lehet.


Az érzékenység és a záridő szorzata osztva a rekeszérték négyzetének reciprokával kiad egy számot, ami az adott fényviszonyokra jellemző állandó. Ha elfogyott az érzékenységed vagy nincs nagyobb rekeszed, vagy bemozdulna a téma hosszabb záridőnél, csak a több fénnyel tudsz segíteni.

2021. máj. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
87%

Sok ismeretterjesztő anyag található a neten, pl:

[link]

2021. máj. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!