Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hamarosan fényképezőgépet...

Hamarosan fényképezőgépet veszek. Mi legyen a következő? Canon vagy Sony?

Figyelt kérdés

Eddig Canon eos 700d-vel fotóztam, az objektívek sem voltak csúcskategóriásak. Most szeretném lecserélni a szettet profibb cuccra.

Canon eos R és Sony a7iii a kinézett váz.

Portré, divat, termék, esküvő, street. Minden mást is szeretek fotózni, de ezek a fő kategóriák.

Eddig Canonos voltam, a párom is, ő most Sonyra váltott, de még nem tud túl sok tapasztalatot mondani.

Az ismerőseim közül sokan tértek át Sonyra és csak áradoznak azóta. Én drágállom az objektíveket, de ha tényleg annyira jó talán el tudom nézni az árakat.

Eléggé elbizonytalanodtam, nem merek márkát váltani, de mégis ott van a fejemben a dolog.



2021. júl. 18. 09:15
A kérdező szavazást indított:
Canon eos R
Sony a7iii
21 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Érdekelne személyes tapasztalat, pozitívum, negatívum.

A mostani után én imádnám, ha végre éles gyors tökéletes fókusz lenne, nyilván más is fontos, de ezzel eddig eléggé megszenvedtem.

2021. júl. 18. 09:29
 2/12 anonim ***** válasza:

Mindkettő jó, ha jól használják, mindkettőhöz vannak remek obik. Inkább személyes preferencia kérdése.

Canonhoz vannak obijaid, gondolom profi felhasználásra nem kit obit használtál eddig se, tehát nem nulláról indulnál mégse. Plusz ismered a rendszert.

A sony mellett szól, hogy párod már váltott, gondolom nem duplázva veszitek az objektíveket?

Oké, sok tapasztalata még nincs vele, de gondolom ha milliós kiadást vállalt, csak utánanézett előtte, tehát az ő érveit ismered. Te meg nyilván így ki is tudod próbálni előbb, hogy jobban kézre áll - e, mint a canon? Többre mész vele, mint random emberek véleményével.

Egyébként igen, sok profi vált sonyra, jó gépek. De csak akkor érdemes, ha a bevételed vígan fedezi a kiadásokat. Hobbi célra viszont én mindenképp a canont ajánlom, sokkal olcsóbban fejleszthető a szett.

2021. júl. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
#2 de ó élességet akar bizonyos helyen, a Sony meg egynémely idejárók szerint ezt az igényt úgy kielégíti, ahogy egy DSLR sose.
2021. júl. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
#2, oké, de a canon eos r sem tükrös.
2021. júl. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bocs. :)
2021. júl. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Vannak obik a Canonhoz, de csakis a legolcsóbbak, pl ef 50mm 1.8 Eddig diák voltam, idén végeztem el a fotó szakot, most fogok több pénzt rááldozni, hogy dolgozni is tudjak vele ezután.
2021. júl. 18. 21:13
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Sony-ra sokkal több régi obit rá tudsz aggatni, amivel aztán lehet alkotni.
2021. júl. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Lehet bármi tulajdonság, ami megfog egy gépben, és az lesz a legfontosabb. de ehhez legalább az egyiket hosszabb ideig kéne használni, és kipróbálni a másikat. Egyéb információ híján én a dpreview-nak hinnék:

Sony's a7 III sets a high bar at a similar price point to the EOS R. Compared to the Canon, the Sony has faster burst rates, dual memory card slots, better battery life, full-width (and very detailed) 4K video, and it all comes in an appreciably smaller package. There are those who may prefer the EOS R's larger grip, articulating screen and user interface over the Sony's, but in most regards we think that the a7 III is a better camera for most users.

2021. júl. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szoftveresen hasonlóak, de a Sonynak jobb a szenzora.
2021. júl. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%

érdemes mindig az alapoktól indulni. van egy géped, mi az amivel nem vagy elégedett benne? mi az amiben jobbat akarsz ennél? csak az élességgel van gondod, vagy mással is? mekkora ez a gond, mennyire kritikus? csak komplett gép/rendszer cserével lehet orvosolni, vagy pl. egy gép tisztítás, AF kalibrálás is képes rajta segíteni (az AF szenzor koszosodása is okozhat problémákat, de lehetnek akár backfocus, vagy egyéb javítandó hibák is, amik olcsóbbak lehetnek, mint mindent lecserélni)? mi az, amit megengedhetsz magadnak és mennyi idő alatt fog majd megtérülni a beruházásod?


most ugye EF (és EF-S?) bajonettes objektíveid vannak a 700D-hez. mennyi és milyenek vannak? mennyi és milyen kéne az új rendszerhez? a mostaniakat mennyiért tudnád eladni, az újakat mennyiért tudnád beszerezni? mekkora volna a minőség többlet, amit a váltással elérhetsz?

melyik rendszerhez mennyit tudnál a meglevő obikból használni - és vajon mennyi értelme volna ennek?

ha eleve AF gondjaid és olcsóbb/régi EF obijaid vannak, akkor egyáltalán nem biztos, hogy előrelépés lesz egy jobb gép a régi rosszabb obikkal, mert lehet, hogy a mostani gondjaid (minimum részben) pont az objektívekből adódnak.


az EF obikhoz biztosan van adapter mindkét rendszerre. EF-S obikkal nem tudom mennyire működnek, vagy mire mész velük, hiszen mindkettő full-frame rendszer, az EF-S obik meg cropra vannak. az EOS-R lehet, hogy átkapcsol crop módba EF-S obival. a Sony biztosan nem teszi meg magától, mert nem saját rendszer. cropos Sony objektívekkel működik ez a megoldás. Canon obikkal manuálisan működHETne, hogy cropra kapcsolod, a Sony váz tudja, de szerintem az EF adapterekre egyáltalán nem mennek fel az EF-S objektívek (ugyanúgy, ahogy a full-frame Canon vázakra sem).

ha valakinek sok pénze áll drága és jó minőségű objektívekben, annak érdemes lehet habozni rajta, hogy lecserélje-e őket. de néhány darab a legolcsóbb objektívekből nem biztos, hogy indokol nagy habozást a rendszerváltás terén.


érdemes az objektív igényeket alaposan átgondolni. ha csak 1-2-3 objektívre van szüksége az embernek, akkor azokat nem feltétlenül akkora nehézség lecserélni akár egy komplett rendszer váltásánál sem.


az EOS R-hez van gyári EF adapter, ami elvben azonos hatásfokkal tudja használni az EF obikat, mint a DSLR-ek.

a Sonyhoz van Sigma MC-11 (és több másik fajta) adapter, amivel lehet használni az EF obikat, de nem 100%-os hatásfokkal. főleg gyorsaságban érezhető némi hátrány és nem is minden AF funkció szokott működni velük, amit a Sony objektívekkel tud a gép.


átmenetileg lehet szórakozni az adapterrel (én és sokan mások is megtették már), de hosszabb távon valószínűleg inkább a teljes rendszerváltásnak van értelme, ugyanis az újabb, MILC-hez készült obik mindenképp jobb minőségűek és egyszerűbb natívan dolgozni, mint adapterekkel szórakozni.


a használt piacon Canonhoz is csak DSLR cuccokat találsz olcsón. az új RF objektívek mind drágák - talán még drágábbak is a Sonynál. mivel a Canon csak nemrég indította el az RF bajonettes objektívek gyártását, ilyenekből jóval kevesebb van a használt piacon. ezzel szemben a Sony E bajonettes rendszere már jó ideje fut, így esélyes, hogy a használt piacon is több és jobb árú Sony E objektív érhető el, mint a Canon RF-ből.


az EOS R a Canon első komoly MILC-e (aminek persze már vannak jobb utódai is azóta - viszont ezek drágábbak is többnyire). a Sonynak elég sok év fejlesztési előnye van az a7III-ban (minimum 3 generáció előzte meg az EOS R megjelenését) és már az a7III-nak is vannak utódai azóta.


a helyedben első körben a párod Sonyjával ismerkednék, hiszen az már megvan, elérhető, gondolom kölcsön tudod kérni, lehetőséged van akár viszonylag sokat használni is.


emellett persze ismerkedj a Canon új rendszerével is. ha teheted próbáld ki, lehetőleg hosszabb ideig próbálgasd, ne egy boltban nyomogatás után kötelezd el magad mellette.


én a fentiekből kiindulva az EOS R megjelenésekor váltottam Sonyra. akkor egyértelműen olcsóbb volt az a7III használtan, mint az R újonnan. ellenőrizd le, hogy azóta mennyire és milyen áron vannak használt R gépek és RF obik a piacon, szerintem még mindig olcsóbban jössz ki a Sonyval, mint a Canon új rendszerével. minőségben kb hasonló szinten van a két rendszer, persze a vélemények ugyanúgy, ahogyan a személyes igények is eltérnek.


azt is vedd figyelembe, hogy bevételed nem a fotográfia szak miatt lesz. ahogy nem is egy jobb géptől. a bevételed egyedül attól fog függni, hogy mennyi megrendelőt tudsz meggyőzni róla, hogy neked akarjon fizetni a képeidért más helyett. nagyon sok fotós szeretné azt hinni, hogy ehhez elég nagyon jó képeket készíteni, de ez egyáltalán nem így van.

rossz képekből is nagyon sokan megélnek jól, ha értenek az üzlethez és vannak jó kapcsolataik és nagyon jó fotósok is küzdenek az életben maradásért, ha csak a fotózáshoz értenek, de ahhoz nem, hogy pénzt csinálni hogyan tudnak a fotóikból. ne nagy beruházással kezdd és ne a géptől várd a megoldást!

2021. júl. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!