Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Wifis kültéri kameramennyi...

Wifis kültéri kameramennyi adatforgalommal jár ha mondjuk egy teljes nap használatban van és nézve van az élő képet?

Figyelt kérdés
100 Gb mobil Wifis internetem van egy hónapra.Arra vagyok kíváncsi ha nem nézem a mobilon az élő adást mennyi adatforgalmat használ egy hónapban?Elég lesz-e egy hónapra a 100 GB?Vagy tulajdon képen mennyi adatforgalmat használnak?Ilyen kamerára gondoltam: [link]
2021. júl. 24. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Van pár wifis kamerám. Egy perces videókat rögzít a kártyára. Egy-egy ilyen videó 4-5 MB között van. Tehát egy óra 240-300 MB, egy nap 5,8 GB - 7,2 GB között lesz, egy hónap 200 GB.

Bár fullHD a felbontása, de csak a nagy tömörítés miatt tud ilyen kis fájlokat csinálni a képminőség rovására. Ha a linkelt kamera is fullHD, kb. ugyanilyen adatmennyiséggel számolhatsz.

2021. júl. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem nézed akkor semennyit. Ha nézed lekérdezed is olyankor küldi a telefonodra.


Ha valami felhő alapú tárhelyre töltöd a kameraképet akkor fogyaszthat annyit, mint amennyit a fenti ír.


Amúgy ezek jobb esetben is 720ps képpel rendelkeznek. Az már csak a sok agymosott veszi amelyik 1080ps meg 4k. Semmi értelme. Olyan fájlméretet használ nem éri meg. A nagy cégek se használnak még HD felbontást se. A szenzor és a lencse a lényeg. De ne kalandozzunk el.


Visszatérve, ha van egy szerver amire feltudsz csatlakozni amikor akarsz távolról akkor kizárólag akkor megy a mobilnet, ha rajta vagy és küldi az adatot.

2021. júl. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
Nekem 4 wifis kamerám van, ebből 3 HD. Kettő emailt küld, ha mozgást érzékel, úgyhogy ezek valamennyi adatot használnak, a másik kettő SD kártyára rögzít 0-24-ben, plusz a mobil alkalmazás jelez mozgáskor, de ez is minimális adatforgalommal jár. Amúgy a 32GB-os sd kártyára kb. 4 nap videó fér, úgyhogy ha 24 órán át HD felbontásban néznéd az élőképet, az 8-10GB-ot használna el.
2021. júl. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%

#2 akkor neked fogalmad sincs a nagy cégekről.

A HD ma már alap. Ha nem csak egy mozgó foltot, hanem mondjuk egy arcot is akarsz látni, hogy ki követte el a rögzített eseményt.

2021. júl. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2 fuh, akkor most dobhatom ki a 4k kamerámat? :(


biztos rossz a tömörítès, H265+, amivel 4db 4k kamera 2tb vinyóra több mint 2 hétnyi felvételt tud menteni 0-24es rögzítèssel

2021. júl. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!