Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Jó napot kívánok! Aki használ...

Jó napot kívánok! Aki használt teleconvertert milyen tapasztalatai vannak(1.4× vagy 2x)? Egy tamron 100-400mm objektívem van és arra szeretnék venni. Mik az előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés

Mik az előnyei és hátrányai a teleconverterereknek?

Kamerám canon 80d

Objektív tamron 100-400mm di vc usd.

Főleg természetfotókat készítek.



2021. aug. 15. 22:00
 1/9 anonim válasza:
14%
XD, jah. Jó estét, uram. Szia Uram! xD
2021. aug. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A jó képminőségű objektívek (amelyekhez általában nem tartoznak az ócó zoomok, és nem tartoznak egyes Tamronok) képén az 1,4-szerező keveset ront. A kétszerező többet. A legújabb Canon konverterek jobbak, mint a régebbiek. Meg drágábban kaphatóak. Tamronhoz akár lehet is arra optimalizált konverter.

Hát, ezek olyan általános igazságok, melyeket az ember magától is kitalálhat. Ezekből válogassál.

600x800 pixeles képméretben viszont minden jó. Ez is egy nagy igazság.

2021. aug. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
1.na az én válaszomat törölték ezt meg meghagyták pedig ugyanaz szinte,..
2021. aug. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sokat ront a képminőségen, és tetű lassú lesz az AF is tőle. Én fix 200mm-ert használok 90D-vel és nekem bőven elég az is. Igaz, én nagyvadakra.
2021. aug. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem ismerem sem a géped, sem az objektíved, részemről ez csak elvi eszmefuttatás:


F8-ig tud fókuszálni a géped.

Ha a tiéd a Tamron 100-400mm f/4.5-6.3, egy kétszerezővel a fényerő romlik két blendével, vagyis a gép névleges AF-képességén kívülre kerül a kezdő fényerő is.

1,4-es konverterrel 1 blendét romlik a fényerő, akár működhet is, de a tele hosszabb végén (amit nyilván szeretnél használni) ott megint kiesik az f8-ból a fényerő. Általánosságban nem véletlenül szokták a komolyabb, nagyobb fényerejű optikákhoz ajánlani a konvertereket.

2021. aug. 16. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

mindenképp próbáld ki, értékeld ki a tesztet mielőtt megveszed. a gyújtótávolság nagyobb lesz, de a képminőség biztosan romlani fog valamennyit, ami hatással lehet az élességre, AF teljesítményre is, F8 nyitott rekesz felett pedig egyáltalán nem lesz AF.


esélyes, hogy jobban jársz, ha kivágod a konverter nélküli képből.

2021. aug. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én Canon 70-200-as telémnél nem lesz tetű lassú az AF az 1,4-szerezővel, csak lassúbb lesz.

Ha jól emlékszem, bár ez a téma utoljára vagy 14 éve érdekelt, mintha ezt az AF csak F8-ig működik kérdést meg lehetne kefélni (az már jó és gyors nem lesz, csak épp nem működésképtelen sem).

... bár ez a téma utoljára vagy 14 éve érdekelt - utána rájöttem, olcsón és jó minőségben a nagytelés képezést nem lehet megúszni.

2021. aug. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 azért a 70-200 és a 100-400 átfogása sem teljesen ugyanaz. Nagyon nem mindegy, hogy milyen tartományban kell az AF-nek keresnie, amikor nem talál és a Tamron 100-400 sem épp azonos minőségi kategória a Canon 70-200-al.


a lassabb és a tetű lassú közti különbség pedig erőtesljesen szubjektív és nagyban téma függő is. viszont hiába nem tetű lassú, csak kicsit lassabb, ha emiatt nem sikerül elkészítened életed képét, ha az megismételhetetlen.


minden esetre próbálkozni kell, hogy kinek mi mennyire felel meg és hogy a minőségi, vagy az árbeli kompromisszum elfogadhatóbb...

2021. aug. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"viszont hiába nem tetű lassú, csak kicsit lassabb, ha emiatt nem sikerül elkészítened életed képét, ha az megismételhetetlen"

Ez egy hülye érv. Nincs konverter nélkül sem hibátlan AF, satöbbi, tehát bármikor az életed képe nem sikerülhet bármitől. Tökmindegy, hogy mitől nem sikerült.

2021. aug. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!