Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Esküvő / portréfotózáson mi a...

Esküvő / portréfotózáson mi a leggyakoribb rekeszérték?

Figyelt kérdés
Fullframe vázon gondolom nem mindig totál nyitva van az objektív a gépen... És nem is követelmény, hogy 1.4-es vagy akár 1.2-es obi legyen nálad minimum...
2021. aug. 26. 12:06
1 2
 1/16 Maldoror válasza:
75%

Nincs rá szabály.

Az a leggyakoribb amire állítod.

Ha a gépre bízod, hogy ő állítsa, akkor minnél világosabb van annál nagyobb értéket választ.

2021. aug. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én kicsit másképp értelmezném a kérdést. Arra gondolsz, hogy milyen fényerejű objektív kell, hogy megfelelő képeket csinálj? Ha erre gondolsz, akkor a válaszom az rá, hogy portréhoz illik azért 2.8-as obit venni.
2021. aug. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A gyújtótávon legalább annyira múlik a mélységélesség mint a blende értéken. kb 9es értékig általában folyamatosan nő az élesség.



Frankó obikon közel azonos de 10es értétől leggyakrabban rohamosan csökken


Ezt is érdemes figyelembe venni

2021. aug. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

#3 folyt


Úgy értem hogy 9es blende értékig... és 10től csökken

2021. aug. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Na igen, ez is nagy kérdés számomra, hogy miért pont fényerős szükségeltetik.


1. a fényerős obi nagyot élesedik már egy értéket is lerekeszelve

2. rövidebb záridőt tesz lehetővé, alacsonyabb iso érték mellett, de ennek csak homályos zárt térben, és este van értelme

3. nagyon szűk mélységélesség, erős háttérmosás


Oké, oké.


De akkor miért látom az esti esküvői fotóinkon hogy f4, f5.6, sőt, nappali beltérben f10-es rekesz (mindenki és minden éles természetesen a képen).


Akkor valóban kell a fényerő?



Ha hobbiból a meglévő gépemmel akarnék ismerősi ill. családi körben mondjuk portréfotózni, akkor m4/3 gépre muszáj egy 1.7-1.8-as üveg?


Zoom lenne az ideális csak épp nincs. Adaptált az van sok, manuális módban használható lenne, de a leggyakoribb az f2.8-as obi.

2021. aug. 26. 14:49
 6/16 anonim ***** válasza:
49%

"És nem is követelmény, hogy 1.4-es vagy akár 1.2-es obi legyen nálad minimum..."

Nem, valóban nem minimum. Kisebb jelentőségű eseményen lehet akár 1,8-as is.

2021. aug. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Most komolyan ennyi tudással akarsz esküvőt fotózni? Ne haragudj, de eleve a fotózáshoz megfelelő végzettség/képzettség kell. (nyilván az amatőr és a hobby fotózás más kategória, de ha pénzt akarsz vele keresni akkor kell.) Esküvőre meg ne menj ennyi tudással.
2021. aug. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Srácok!!! Mivan veletek? Miért nem lettem lepontozva? Hol vannak a mindent tudó bölcsek, akik megmondják miért vagyok már megint h*lye ahhoz, amit sok éve csinálok? Tessék nyomkodni a piros X-re mint az ökör, mert attól igazad lesz.
2021. aug. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Te melyik nevében beszélsz?
2021. aug. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Senki nem mondta hogy esküvő fotós akarok lenni. Mondom, hobbi szinten, magam (és ha jól sikerülnek a fotók mások) örömére gondolom...


De a szokásos gyk-s támadást megkaptam. Nem, nem pénzt akarok, nem, nem profit játszani akarok és nem, nem stockfotózni, villogni, csajozni akarok.

2021. aug. 26. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!