Most akkor,hogy van ez?

Figyelt kérdés
Azt olvastam,hogy aps-c vázon az 50mm objektív 85mm-nek felel meg ,ez igaz?Ugye azt mondják,hogy portrézni a 85mm a jó de most akkor,hogy van ez kell az aps-c vázra a 85mm vagy az 50mm-es tökéletes a portrézásra?

2021. szept. 13. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

1,5-1,6 a crop szorzó, de szenzormérettől függ.

A lencsén megadott adat mindig fix, tehát azt fel kell szoroznod a géped szenzormérete szerinti szorzóval.

Ha 85mm-t akarsz, egy átlag aps-c gépen 56mm körül lesz az ekvivalens.

2021. szept. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy canon 1100D ről van szó csak gondolkodtam egy Canon EF 50mm f/1.8 STM objektíven.
2021. szept. 14. 01:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez másképp van. :)

Az objektív gyújtótávolságtól függően torzít. Általában a rövidek torzítják az arcot csúnyán, de van, aki a hosszúakra mondja azt, hogy nagy lesz a füle az alanynak. Azt nem teszi hozzá, hogy rövidebbnél meg nagyobb lesz az orra a szeméhez képest. :D Így aztán ez ízlés/stílus kérdése is, hogy kinek mi fekszik. Én a 135 mm-est tartom igazi portréobjektívnak, de manapság többször van a gépen 200-as, és az meg szinte jobban tetszik. Az ezelőtt 70 évvel született megállapítást nem úgy kell értelmezni, hogy 85 mm-essel szabad csak portrézni. pénzbírság terhe mellett, hanem úgy, hogy ha kispénzű vagy, és hosszabbra nem telik, akkor legalább egy 85-öst vegyél portrézni. Biztos van a gépedhez olyan zoom, ami bennfoglalja az 50-et is és hosszabbat is gyújtótávilag, hát csinálj próbafelvételeket egy valakiről. Ügyelve arra, hogy mindig azonos legyen a nagyítás.

2021. szept. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3/


Hát csak egy olyan van egy kit objektív 55-250mm.Csak mindenhol azt olvasni ha valaki portrézik akkor 85mm-ert kell vásárolni mert az a jó.Meg én is szeretem azt a sok háttérelmosást de úgy ,hogy ne csak egy része legyen az embernek a képen hanem mondjuk legalább félig rajta legyen.

2021. szept. 14. 12:11
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, amit írtam, az ezek szerint átsüvített rajtad a megértés legapróbb jele nélkül, mint egy puskagolyó. :D
2021. szept. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert nem fogalmaztál elég egyszerűen... :D


Kérdező: A ötvenes efegynyóc tökéletes portrézásra az 1100D-n.

Bonyolult matek jön: 50 mm x 1,6 = 80 mm.


Bármi, ami ennél összetettebb, majd idővel világos lesz.

2021. szept. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!