Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Normális, hogy étel automatán...

Normális, hogy étel automatán ilyen kamera van?

Figyelt kérdés

Egy sültkrumpli-automatán láttam ezt a kamerát, le is fotóztam: [link]


Először azt hittem, biztos az esetleges rongálás vagy lopás ellen van rajta a kamera. De aztán láttam, hogy pontosan arra a felületre van irányítva, ahova a bankkártyát kell rakni a fizetéskor, a készpénzes fizetés rész pedig le van takarva, ezért csak kártyával lehet fizetni. Simán le lehet olvasni a kártyainformációkat ennek a kamerának a felvételéről, nem? Szerintetek ez nem átverés?

Máshol is láttam már ilyen automatát, de ott készpénzzel is lehetett fizetni, és nem volt rajta semmilyen kamera.



2021. szept. 16. 17:21
 1/9 anonim válasza:
68%

A kártyát simán takarhatod a kezeddel, így a kamera nem is látja.

Mellesleg ez azért van, hogy tudják, ha valaki lopott/talált kártyát használ.

2021. szept. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na de a kamera lefele néz, ha lopott kártyával fizetsz, attól még az arcod nem látszik a felvételen, csak a kezed meg a kártya. A sültkrumplit alulról kell kivenni, de amikor lehajolsz érte, legfeljebb a fejed teteje látszódhat bele a kamera képébe, tehát az alapján nem lehet azonosítani a vásárlót.
2021. szept. 16. 17:36
 3/9 A kérdező kommentje:
Találtam egy képet egy másik ugyanilyen automatáról. Ezen például nincs is kamera: [link]
2021. szept. 16. 17:39
 4/9 anonim válasza:
33%
Az, hogy LÁTÓSZÖG, az mond valamit? Hiába néz SZERINTED a kamera lefelé, de a lencse...?
2021. szept. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

"Simán le lehet olvasni a kártyainformációkat ennek a kamerának a felvételéről, nem?"

Ja, mindkét oldalt, a biztonsági küddal együtt?

Úgy, hogy a kártya élével látszik a kamera felé? Csak a krimikben létezik az, amikor ránagyítanak a homályos képre, és az asztalon lévő kanál tükröződésében el tudják olvasni a szomszéd ház előtt parkoló autó rendszámát.

Hogy a kártyádon levő felirat olvasható legyen, vízszintesen kellene tartanod hozzá, direkt a kamera felé fordítani, de itt nem beledugni, hanem érinteni kell.

Még olyan hülyét nem láttam, aki így tenne. Ja, bocs, nem akartalak megbántani, te úgy szoktad?

2021. szept. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, aki attól fél hogy leolvassák a kártya adatait, tegye tokba.

[link]

2021. szept. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez egy távvezérelhető kamera, amit akkor éppen arra irányítottak és valószínűleg nagylátószögű, tehát elég nagy teret belát, ami megával vonzza azt is, hogy az apró részleteket nehezen vagy sehogyan nem lehet kivenni. Például ilyen a bankkártya száma is.
2021. szept. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vagy bűnözők raktak oda. Es akkor nem nagylatószögű kamerat tesz. De a kedves valaszolók mar eldöntötték hogy alaptalan a gyanu.

Kedves kerdező en az automata telepítő céget kérdezném. LEHETne épp egy belső emberük is aki ilyet csinál. LEHET az is hogy tök normális a kamera ott. Más országokban bizony a kedves polgar felhívja a rendőrséget es elmondja ha valami szokatlant tapasztal. Az ott norma. Csak a ... magyarok hurrogják le folyton egymást és próbálják nevetsegessé tenni az óvatost.

Nekem vastag a bőr a képemen, én bizony e kerületi kapitanysagon elbeszélhetnek valakivel erről, vagy legalabb az üzemeltetővel. Legfeljebb nem lesz igazam. Hurrá akkor. De a tiéd a normális viselkedés. Figyelmes es óvatos vagy ez szuper. Csak a jelenlegi hatalom meg a jólidomított birkáik nem szeretik ezt, ha valakinek megvan a magához való esze es figyel.

2021. okt. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kamera vagy sem, nem kötelező a kártyád sehova sem odadugni, sem mutogatni ha nem akarod.
2021. okt. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!