Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kezdő fényképezésekhez milyen...

Kezdő fényképezésekhez milyen típusú fényképezőt vegyek ami később a vállalkozásomban is jó lehet?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy komoly fényképező gépet venni, ami most a tanuláshoz is és később akár majd segítségemre lesz ha el kezdem a vállalkozásomat ami pár év múlva lesz.

Kis városban élek, itt szeretném a helyi emberek gyerekeit,babákat ifjú párokat fotózni.


(Mellékállás céljából elsősorban.)


Ki mit ajánl, ki mivel kezdte?


Köszönöm 😉



2021. szept. 20. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

"ki mivel kezdte?"

Én a papírokkal.

2021. szept. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

Első szabály. Hiába veszel "komoly" gépet, attól még nem fogsz tudni komolyan fotózni. Ezt csupán a "kezdő" szó miatt írtam, semmi rosszindulat :)


Pénz mennyire számít? (sajna sokaknál ez a fő kérdés)

Ha tanulsz fotózni nyílván nem a legkisebb ( itt típusra értem, mint BMW-nél is van 1-es és 7-es bömös is) géppel kéne kezdeni, hanem kicsivel jobbal, mert fejlődni fogsz, felesleges megvenni a legolcsóbbat, hamar leváltanád. Viszont!


Hogy konkrét példát mondjak: Canon EOS700d. én ezt vettem, gimi 9. osztályban kezdtem fotózni, egy-két hónap után döntöttem, hogy megveszek, kerek 200.000Ft-ba került. Azóta is használom, bár már egyetemista vagyok, még nem jött el az ideje, hogy váltsak ""jobbra"". heti 2-3 órán veszek részt suli időben, szóval van egy kis tapasztalatom :) Ezért mondom, hogy ne akard a legjobbat, mert oké, hogy tudod használni, de kihasználni nem fogod tudni. Bőven jó egy hasonló árkategóriás.


Fotósulit keress föl (ha még nem tetted meg) és beszélj az oktatókkal, ők a profik! Sok sikert!

2021. szept. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
8%
Az egyik legnehezebb témával kezded. Segítség nélkül lesz az 5-8 év is mire oda jutsz, hogy komolyan lehet venni a szakmában.
2021. szept. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

Ne a fényképezőgéppel kezdd, hanem a tanulással. Könyvet vegyél a fotózás alapjairól, kezdd el megismerni az alapfogalmakat, mik a fő szempontok, utána fogod megérteni, hogy mit miért tanácsolnak és ha már érted az alapokat, akkor tudni fogod azt is, hogy mire (és miért) van szükséged.


A fényképezőgép, meg a szakértelem sem elég egy sikeres vállalkozáshoz. Ahhoz is érteni kell, hogyan tudsz pénzt csinálni a tudásodból - ami egy külön tudás, ezt külön meg kell tanulni. A fotózás mellett a gazdaság működéséről, kereskedelemről, pénzügyről is tanulj!


A fotózás rendkívül népszerű és túltelített terület. Szinte mindenki fotós akar lenni, ezért egyre kevesebben és kevesebbet akarnak fizetni érte. Nem lehetetlen megélni belőle, de rendkívül nehéz és küzdelmes.

2021. szept. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

Ha hosszú éve múlva, akkor hanyagold ezt az elképzelést, mert a hosszú évek alatt jelentős fejlődés lesz, így egy mostani élvonalbeli gép egy alsóközéposztálybéli gép lesz.

A megadott témakörhöz egy fullframe gép lenne előnyösebb, viszont a képet az objektív jobban segíti elkészülni. Ami a rendszert illeti, abban is épp nagy forrongás van.

Tanulni vegyél egy öreg cropos tükörreflexeset, egy rövid meg egy hosszú zoommal, s amikor a nullánál többet értesz már hozzá, akkor ennek korlátain át alakíthatod ki az elképzeléseidet, hogy mi kéne.

2021. szept. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!