Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Lehetséges hogy a régebbi...

M dzsuzeppe kérdése:

Lehetséges hogy a régebbi 8-12-16 megapixeles dslrek, milcek jobb képeket készítenek mint az újabb 24 meg még több megapixelesek?

Figyelt kérdés
Egy milcet szeretnék már venni régóta. És dilémába vagyok. Azokon a honlapokon ahol meg lehet nézni hogy milyen képek készültek a különböző fényképezőgépekkel egyértelműen látszik hogy 10-15 évvel ezelőtti gépek jobb képeket készítettek mint a mai nagyon sok megapixelesek. élesebb, élethűbb, kevésbé elmosódott, töb részlet. Másrészt pedig az új gpekbe az a jó hogy van elektronikus zár, garancia. Ráadásul főleg régi zenit, meg praktica objektíveimet is szeretnám használni,azok meg szerintem jobban teljesítenek egy kevesebb megapixeles gépen. Hálás vagyok minden hozzászólásért. Egyenlőre főleg egy olzmpus c750 géppel fényképezek. ezzel a géppel is az a probléma hogy napal, szabadba néha jobb képeket tud csinálni mint a teszt dslr teszt képek.
2021. okt. 8. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát a szenzor mérete is számít, nem mindegy, hogy full-frame vagy aps-c méretű. Ha komolyabb gépet szeretnél, akkor sony alpha 7 III-at tudom ajánlani, vagy nikon z50, ha olcsóbbat akarsz.
2021. okt. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szirty ***** válasza:
100%

Lehetséges.

A minőséget nem a felbontás határozza meg.

A nagy felbontás nem garantál jó minőséget, csak lehetővé teszi.

Ez akkor jön össze ha a többi feltétel is teljesül (jó minőségű optika, szenzor, stb).

2021. okt. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A képet az obi rajzolja nem az érzékelő!

Akkor lenne pontos az összehasonlítás ha minden gépre ugyanaz az obi menne fel.

2021. okt. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Általánosságban elmondható, hogy minél több a pixel, annál zajosabb tud lenni a kép. Nem véletlen, hogy egy nagyfelbontású D810 rosszabb éjszakai képekre képes, mint az olcsóbb, kisebb felbontású D610. Mivel ugyan akkora a szenzorméret, viszont kevesebb a pixel, ezért a pixelek jóval nagyobb méretűek, ezáltal több fényt nyelnek be. Szóval a mobiltelefonokban is csak azért parasztvakítás ezek a 64-108 megapixelek, mert ettől csak rosszabb lesz a képminőség. Csak nyilván a laikusok ezt nem tudják.
2021. okt. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es! Nincs feltétlenül igazad. A nagyobb felbontás, kisebb pixelméret, kisebb zajméret, kisebb színes pacák. Leméretezésnél szebb a végeredmény, a zaj szinte eltűnik. Nem én találtam ki, olvastam, de tényleg ezt lehet tapasztalni.
2021. okt. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen összehasonlításnak akkor van értelme, ha ugyan arra a felbontasra méretezzük le a fotókat. És akkor is elmondható általánosságban (tényleg fontos ez a szó, hogy általánosságban, ugyanis mindig vannak kivételek) az alapból is alacsonyabb felbontású kép, tisztább lesz.
2021. okt. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!