Mi értelme van az egyszer használatos fényképezőgépeknek?

Figyelt kérdés
Ha már veszek fényképezőgépet, akkor már legyen lehetőség filmet cserélni, nem jól gondolom? Ez így csak nyersanyag pazarlás, plusz szemét generálása (ha megtelt, akkor dobhatod ki) Vagy ezekbe is cserélhető a film?
2021. okt. 25. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Senki nem használ már filmes gépet, te hol élsz? Fényképezőgépet is csak azok, akik komolyan gondolják a fotózást, mindenki telefonnal bohóckodik.
2021. okt. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán az, hogy nem nagy értékű, nem kell rá annyira vigyázni.
2021. okt. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Pl. ha valakinek csak egyetlen alkalomra kell fényképezőgép, de persze jó ideje nincs értelme.
2021. okt. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#1: Tudom, csak valahogy belefutottam, hogy van eldobható fényképezőgép, ami szerintem létezett akkor is amikor nem volt okostelefon és a kikészítős fényképezőgép volt a divat. Csak kíváncsi voltam, hogy ki a célközönség. Egyáltalán mi értelme van eldobhatóra csinálni, ha egyszer nem kerül többletköltségbe úgy gyártani valamit, hogy cserélhető legyen a film benne, ha már nem memória van benne.
2021. okt. 25. 14:22
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, szerintem sincs manapság értelme. (Szerintem rég se sok, ha már egyszer kell és veszek, nem lenne baj ha működne később is, jól jöhet az még, ha nem kell, akkor eladom)
2021. okt. 25. 14:25
 6/10 anonim ***** válasza:
2021. okt. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha már veszek fényképezőgépet, akkor már legyen lehetőség filmet cserélni, nem jól gondolom? "

Nem.

Azoknak lett kitalálva, akiknek nem kellett profi minőség, nem kellett csak egy alkalomra, mert mondjuk 10 évente egyszer jutott rá pénz hogy elmenjenek nyaralni. Régen nem fotóztak le mindent ami szembe jött.

Esküvőn, gyerek első, nagymama századik szülinapján és nyaraláson fotóztak. Arra elég volt az eldobható.

Rólam már elég sok készült, mert van kép az első biciklivel is, meg műteremben telefonkagylóval a kezemben.

Régen a fotózás nem ugyanazt jelentette mint ma. Szimplán megörökítettek valamit, hogy emlékezhessenek rá, és nem a mutogatás miatt, nem a mélységélesség és a HDR volt fókuszban.

Meg merem kockáztatni, hogy az eldobható fényképezők kevesebb szemetet generáltak, mint utána a többi, ami nem eldobható, beleértve a digitális gépeket is.

Nagyanyámnak is volt, emlékszem, ő 4 év alatt fotózta el a keretet. 32 képből 5 nem lett jó, de volt rajta karácsony, unokák, temető, minden, ami neki kellett. És azok a képek megvannak a mai napig az albumban. És nem kell neki 4k videó ha látogatóba megyünk.

Nekem amióta megvan a mostani telefonom, több mint 4 éve, kb. 320 kép van elmentve (nem 3 ezer és nem 30 ezer) rajta. De gyanítom, ezt se fogja rajtam kívül soha senki, még a kutya se megnézni.

És azokaknak a rengeteg felhőben tárolt fotói a világ másik részén szerverparkokban tárolódik, aminek az üzemeltetése is hatalmas energiákat emészt fel. Az nem számít szennyezésnek?

2021. okt. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az amerikai konszumerizmus egyik ékes példája. Mint az egyszer használatos evőeszköz, kajásdoboz, nejlonzacskó, fast fashion, stb.

Nincs értelme, de volt/van(?) rá kereslet.

Egyébként valamelyik válaszolónak üzenem, hogy manapság is sokan használnak még filmes gépet. Olyan ez, mint a hanglemez.

2021. okt. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is "valamelyik válaszolónak üzenem", hogy itt senki nem szólta le a filmes gépeket.
2021. okt. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor használtam, amikor elmentem nyaralni és otthon felejtettem a fényképezőmet.

Egyébként tudtam benne filmet cserélni. Egy korrekt mini fényképező volt.

2021. okt. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!