Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Sony Cyber shot H400 fényképez...

Sony Cyber shot H400 fényképezőgéphez milyen optikát és napellenzőt lehet venni?

Figyelt kérdés
Kapható hozzá egyáltalán?

2021. dec. 9. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez egy kompakt gép, nem cserélhető az objektívje.
2021. dec. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1 nem volt teljesen pontos, kompaktnak egy kicsit nagy, ez egy bridge gép. (Viszont a Sony legkisebb kompaktjaiban használt akkumulátorral működik - amiből érdemes is lehet venni hozzá tartalékot.)


Formára hasonlít a cserélhető objektívesekre, de egyáltalán nem cserélhető. Egy beépített 24.5 - 1550mm gyújtótávolságú 63x zoom átfogású objektív van benne.

Ezeket a gépeket úgy találták ki, hogy nem kell rá semmilyen további objektív, vagy egyéb módosítás nem lehetséges rajta. Ha nem vagy elégedett az objektív vagy a gép minőségével, akkor az egész gépet kell másikra cserélni.

Google keresés azt mutatta, hogy elvben lehetséges hozzá előtét lencsét venni, ami akár tovább növeli a gyújtótávolságot (telekonverter előtét), vagy a kezdő állásban hasznosan növeli meg a látószöget (nagylátó előtét), esetleg a közelpontot módosítja, hogy makró felvételeket lehessen vele jobban készíteni (macro előtét). Viszont a gyári használati útmutatója nem ejt egy szót sem ezekről. Úgyhogy szerintem csak utángyártott kapható és fene tudja milyen a minőségük. Nem hiszem, hogy egy ilyen egybe gyártott optikát érdemes tovább komplikálni. Nem valószínű, hogy megéri, még ha lehetséges is.

2021. dec. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2-es, köszönöm a hosszú választ!

És napellenzőt/fényellenzőt sem lehet rá kapni akkor ezek szerint?

2021. dec. 10. 13:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a gépet, így biztosat nem tudok mondani. A használati útmutatóban, amit találtam hozzá nem említenek gyári napellenző lehetőséget sem. Egy gyors kereséssel nem találtam kimondottan hozzá gyártott napellenzőt. Nem tűnik valószínűnek, hogy a Sony gyártana ilyet.

Utángyártott létezhet, viszont szerintem inkább illúziót vásárolsz vele, mint valóban praktikus napellenzőt.


Ekkora eszméletlenül nagy zoom átfogáshoz nem nagyon lehet értelmes napellenzőt gyártani, ami képes is megfelelően leárnyékolni a lencsét. Amelyik napellenző a zoom tartomány nagylátó végén nem lóg be a képbe, az a zoom tartomány másik végén tele állásban már nem tudja kellő mértékben leárnyékolni az objektívet.

Leginkább azt tudom elképzelni, hogy az objektív végén levő szűrő menetbe egy univerzális gumi napellenzőt felcsavarsz és attól függően milyen zoom állásban használod a gépet, szépen hajtogatod magadnak a gumit, ha nagyobb látószögre váltasz és már belóg, akkor áthajtogatod a gumi napellenzőt, hogy ne lógjon bele. Vagy inkább használod napellenző nélkül és akkor, amikor árnyékolni kell, használod a kezedet...

2021. dec. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!