Milyen újabb 100-170 ezer forint közötti kamerát tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Milc kamerára gondoltam, aps-c szenzorral, legyen manuális, full hd(tehát nem baj ha nem 4K-s) és ezeknek is örülnék ha lennének benne: (nem muszáj mindegyik de ha megtalálható benne valamelyik az csak előny)

Wifi vagy bluetooth használat elérhetősége, szenzorstabilizáció, akár kihajtható kijelző, mikrofon pont.


Fotózásra és videózásra is használnám, kezdő vagyok tehát nincs sok tapasztalatom a fotózással előre is bocsi ha valamit nem írtam jól vagy nem vagyok tisztában a fogalmakkal/àrakkal!



2021. dec. 15. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiért? Amit találsz.

Aps-c és m4/3 között nincs nagy különbség, ne zárd ki a panasonicot és az olyt se, használtan kifogod a keret tetején.

Esetleg valamelyik canon m (100/200/50/6)szériás használtan.

Talán egy sony a 6000?

Nikon milcet nem igen látok ennyiért, de épp kifoghatsz egyet.

Vagy tükrös, abból nagyobb a használt piac.

2021. dec. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ibw4x ***** válasza:
Sony A6000
2021. dec. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha elég a 1080p felbontás, akkor ebben az árfekvésben a Sony A6000 a legjobb megoldás a kritériumaid szerint, az én véleményem szerint is. Azonban itt az újabb jelző relatív, hiszen körülbelül egy időben jelent meg az első A7 sorozattal, ami ha emlékeim nem csalnak 2013-2014 környékén volt, és most (pár hete) fejezték be a gyártását véglegesen. Szerintem viszont ezen nem érdemes annyira szorongani, a fényképezők nem olyan sebességgel lesznek elavultak, mint például egy okostelefon.


Ami ebben az árfekvésben mindent tud, amit felsoroltál, beleértve a szenzorstabilizációt is, viszont nem aps-c, az a Panasonic GX80, ott viszont számolnod kell a kisebb szenzorral. Van ilyenem, bátran ajánlom, használtan ez 80-120 ezer forint környékén mozog.


A Fujinak is vannak aps-c vázai ebben az árfekvésben, azokkal viszont nincs tapasztalatom, aki használja, jellemzően nagyon szereti.


A Canon M szériával sincs tapasztalatom, de ott is vannak az árfekvésben elérhető aps-c-s gépek.


Általános vélemény, hogy ha a fotózás az elsődleges, akkor viszont érdemes az aps-c (vagy minél nagyobb) szenzort választani.


Viszont szerintem a legjobb megoldás az, ha van lehetőséged, akkor próbáld ki a kiszemelt gépeket, és azt vedd meg, amelyik a legjobban tetszik, mert azt fogod szívesen használni. Lehet, hogy papíron az Canon XY vagy a Sony Akármi a legjobb, de ha nem tetszik, miközben használod, akkor nem sok értelme van. A fotós használtpiac nagyon pörög, így, ha a későbbiekben váltani szeretnél, könnyen megteheted.

2022. jan. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!