Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Érdemes lecserélnem a jelenleg...

Érdemes lecserélnem a jelenlegi gépemet egy másikra?

Figyelt kérdés

Nem igazán vagyok a technika ördöge, és nem célom profi fotókat készíteni.

Rendszeresen járok túrázni, kirándulni, szeretem az ott látottakat megörökíteni, esetleg a munkáimat szeretem fényképezni, és ezekhez vettem még tavaly ezt a kicsi gépet


[link]


Azt vettem észre eléggé függ a fényviszonyoktól hogy milyen lesz a kép (vagy csak én nem jöttem rá valamire :D ) ezért elgondolkodtam rajta, esetleg beszerzek egy másik gépet, és ezzel szemeztem


[link]


Esetleg aki hozzá értőbb, tudna tanácsot adni, hogy szerinte megéri váltani, valamelyik gépet aki használja, mit tanácsol?


Nagyon szépen köszönöm előre is a tanácsokat, válaszokat! :)



2022. jan. 10. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Én bemennék egy MediaMarktba (ahova a linked is mutat), elétárnám az eladónak a legeslegfontosabb kritériumot, azt az összeget, amit rá bírok szánni, és mutattatnék vele pár fényképezőgépet.

Összenézném a paramétereket, mire kell nekem, melyik mit tud, mit nem(ehhez esetleg vinnék valakit, aki nálam jobban ért hozzá - persze csak, ha nem tartod magad vérprofinak), és azt venném meg, amelyik ár-érték arányban számomra a leginkább optimális.

2022. jan. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem lesz sokkal jobb a kép minősége.


A nagyobb optika miatt lehet hogy kevésbé lesz zajos a kép gyenge fényviszonyoknál, de nem jelentősen

2022. jan. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Szóval egy gagyi kompakt fényképezőt akarsz lecserélni egy bridge gépre. Oké, de ennyiért ez a Canon gyenge. Nincs rajta vakupapucs, nem kihajtható az LCD, a rekesz meg 3.4-nél indul.

Vegyél egy Panasonicot, abból kapsz olyat, aminek 2.8 a rekeszértéke a teljes zoom tartományban!

2022. jan. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó, de talán a gagyi jelző kicsit erős.....
2022. jan. 10. 12:49
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen géppel jelentős javulást tudsz elérni


[link]


Persze sokkal kisebb Zoom tartománya van és drágább de lehet hozzá más objektíveket is venni

2022. jan. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5: Ez egy elég jó MILC, pláne, hogy ennyiért 4/3-os szenzora van, de szerintem előbb kezelni kell megtanulnia a gépet, majd utána vegyen cserélhető objektívest, mert tudás nélkül nem fog jobb képeket csinálni, mint egy mobillal.
2022. jan. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezen is van full automata beállítás
2022. jan. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

"Azt vettem észre eléggé függ a fényviszonyoktól hogy milyen lesz a kép"

Bármilyet is veszel, ez minden fényképezőgépre igaz.

Nem annyira rossz ez a gép, csak meg kell ismerni, és meg kell tanulni, hogy mikor milyen beállítással lehet kihozni belőle többet.

A másik gép nem nagy ugrás lenne, úgyhogy nem pazarold rá a pénzed.

2022. jan. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fotózol komolyabban hobbi szinten, akkor szerintem érdemes lenyelni a békát (már ami a kis szenzorral járó gyengébb képminőséget illeti)


De egy alap bridge géppel nem fogod tudni jelentősen túlszárnyalni a kompaktodat

2022. jan. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Okosak a válaszok a hozzáértöktöl. De vak emberek között krály a félszemü.

A legjobb ötlet az 1-eskéjé. ha nem nagyon ismered ki magadat, akkor vigy´l magaddal valakit, aki érti a dolgot. Az eladó, ha ö is érti a dolgát, akkor tud majd javasolni. Az eredeti Canon-od szerintem nem lehet rossz; igen, meg kell tanulni kezelni.

Bocss, de én is csak laikus válszt tudtam írni.

2022. jan. 11. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!