Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi lehet a baja a fedélzeti...

Mi lehet a baja a fedélzeti kamerának?

Figyelt kérdés
Van egy Mio Miue fedelzeti kamerám (azt hiszem, 798). Mostanában ha leállítom az autót, leveszem gyújtásról, visszaáll a gyári beállításokra. Minden elmegy, az idő, a képernyőbeállítás, minden. Mi lehet a baja?

2022. jan. 10. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
USB-s töltőről megy? Vagy közvetlen 12 Voltot kellett neki adni? Ha előbbi, akkor ki kellene próbálni másik töltővel, akár úgy is, hogy nem az autóban van beüzemelve, hanem mondjuk a lakásban. Ezzel ki lehetne zárni azt, hogy a tápforrás miatt resetel. Ha ezek után is ugyan ez van, az már érdekesebb dolog. Az ilyen eszközökben Flash alapú adattárolón vannak elmentve az adatok. Az bekrepálhatott. Vagy a harmadik lehetőség, hogy szoftveresen van butítva az élettartama, mint például bizonyos nyomtatóknál. (Vannak olyan típusok, amik figyelik hány oldal lett kinyomtatva / mennyi időt töltött az eszköz hálózatra csatlakoztatva, és X szám/óra után megáll a működésük. Előző munkahelyemen javítottam ilyen nyomtatókat, rá is ment majdnem 1 hónapom míg rájöttem erre. Egy mikrovezérlő bizonyos idő után jelet ad az áramkör egy másik vezérlőjének, ami így nem működik tovább. Kiforrasztva a mikrovezérlőt tökéletesen működött tovább. Semmi más szerepe nem volt, csak hogy X idő után letiltsa az eszközt.)
2022. jan. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt a konkrét típust nem ismerem, de valószínűleg van benne egy akku, ami tönkrement.
2022. jan. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Közvetlenül a szivargyújtóról kapja az áramot. Indításnál és leállításnál nem vettem észre semmi rendelleneset. Gondolom akkor mindenképpen hardveres hiba, ugye?
2022. jan. 10. 22:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!