Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mennyit tudnék elkérni egy...

Mennyit tudnék elkérni egy portré fotózásért?

Figyelt kérdés

Sziasztok azt szeretném kérdezni mennyit tudnék elkérni egy kezdő portré fotózásért? Eddig is fotóztam csak nem kértem még érte pénzt mert nem rég kezdtem.

Értek a Photoshop hoz és a lightroom hoz is.

Kamera: Nikon D7000

Lencse: Nikon 50mm f/1.8D

A fotózás a szabadban lenne.

Eddigi munkáim:

[link]


[link]


[link]



2022. jan. 27. 09:14
 1/9 anonim válasza:
78%
Ne vedd sértésnek, nem annak szánom, de ezekhez hasonló színvonalú képekért nem lenne pofám pénzt kérni. A helyedben még gyakorolnék inkább ingyen, mert neked lesz ciki és kellemetlen ha valaki szóvá teszi, hogy nincs arányban az elkért pénz a színvonallal, minőséggel.
2022. jan. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
53%
Szépek a képeid, szépen megjelenik a bokeh, szerintem technikailag ügyes vagy. Gyakorolj sokat, és próbálj valami fantáziát bele vinni, majd kialakul a saját egyéniséged, amitől kis élet, egyediség költözik a képeidbe. Az árakat illetően a neten tájékozódhatsz, sok fotós ad meg árakat is. Az a gond, hogy ha kezdő ként elkezded 'olcsón' csinálni, akkor ezen a lejtőn nincs megállás. Amíg kezdő vagy, csináld ingyen, gyűjts referenciákat, így mindenki jól jár. Aztán amikor elérkezik az idő, hogy szépen dolgozol, magabiztosan, akkor pedig egy normális árat kérj a munkádért.
2022. jan. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem fotósként azt mondom, hogy én ezért nem adnék pénzt. Nem azért, mert hülyeség a fotózás, hanem mert nem érzem úgy, mintha ezeket egy profi fotós csinálta volna. Nem érzem a képeken, hogy én ezért 5000 Ft-ot per óra xy fotó én kiadnék.
2022. jan. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Annyit kérsz, amennyit akarsz - a vevő meg annyit fizet, amennyit ő akar. Te minél többet akarsz kapni minél kevesebb munkáért, ő minél kevesebbet akar fizetni minél több értékért. A kereslet és a kínálat találkozása a piaci ár.


Ha valaki hajlandó fizetni a munkádért, attól inkább kérd el a pénzt, minthogy rászoktasd őket, hogy ingyen dolgozol. Legfeljebb, ha elégedetlen a minőséggel, akkor újratárgyaljátok, hogy mennyit tart jogosnak, mennyire tartod elfogadhatónak az érveit.

Ha ingyen elkészíted a fotót, de csak akkor adod oda, ha fizetnek is érte, akkor a vevő el tudja dönteni az elkészült kép alapján, hogy megéri-e neki. Mondjuk ilyenkor jobb, ha személyesen mutatod meg neki és nem teszed ki netre sehova, nem küldöd el, mert akkor már nála van, nem tudsz pénzt kérni. Vízjellel sem tudod megakadályozni, hogy használják - van akinek úgy is jó, van aki meg le tudja szedni a vizelet is.


Viszont, ha bevételed van, arról számlát kell kiállítanod és adóznod kell utána. Eddig ehhez kellett fotós OKJ végzettség. Jelenleg nem szükséges hozzá végzettség - de képezni magad mindenképp érdemes. Fotózásban is, hogy minél jobb képeket tudj csinálni. De üzleti, gazdasági dolgokban is, hogy ki tudd számolni, mennyiért érdemes dolgoznod, hogy megtérüljenek a befektetéseid és meg tudj élni belőle.

2022. jan. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Eddigi munkáim"

Ha jól számolom, az eddigi munkáid két héttel ezelőtt kb. 5 perc leforgása alatt készültek. Ez kevés.

Kevés, hogy összesen ezt a három nem túl jól sikerült képet tudod mint eddigi munka felmutatni. Persze el kell kezdeni valahol, de profinak - azaz hivatásosnak - ez nagyon kevés.

A képek minősége pedig... Hogyan fogalmazzak diplomatikusan... Mondjuk úgy, hogy még van hova fejlődni.

Egyelőre annyi látszik ezen a három képen, hogy van egy déhétezred, egy ötven-egynyolcad meg valahonnan loptál hozzá egy lightroom hatot, és... És ennyi.

A képek laposak, unalmasak, semmi izgalmas vagy érdekes nincs bennük. A fényeid szarok, és az nem mentség, hogy ilyen volt épp az idő. Nem az időjárást akarod dokumentálni, hanem portrét fotózni, ahhoz pedig ez a hozzáállás nem elég.

Tudom, most kezdted - de ahogy frissen szerzett jogsival sem akar az ember a Monte Carlo Rally-n indulni, úgy nem kéne három kép után fotósnak képzelni magadat.

Ezek a képek egyelőre azon a szinten vannak, amit a nagyanyám is elkészít, ha a kezébe adok egy bekapcsolt pékfényezőgépet, és megmutatom neki melyik gombot kell megnyomni.

Nem tudom, ki hogy van vele, engem például mocskosul zavar a háttér zöldes elszíneződése. Igen, kromatikus aberráció, igen, ennyit tud az objektíved, igen, látom, hogy toltál rá defringe-et lájtrúmban. Azonban engem, mint nézőt nem az érdekel, milyen kifogásokat találsz, hanem hogy mit látok a képen.

Ugyanígy piszkosul zavaró a kékes-lilásan tükröződő szemüveglencse, és a benne látható lábak.

Arra egyébként gondoltál már, hogy ha te pénzt kérnél ezért a fotózásért, akkor a modelljeid is joggal várnák el, hogy fizess nekik amiért rajtuk gyakorolsz? Szerintem te jönnél ki rosszabbul. Szóval szerintem egyelőre maradj a gyakorlásnál, és pár év múlva térj vissza a pénz-témára.

2022. jan. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kívülállóként sajnos túl sokat nem tudok segíteni, árat se tudnék mondani. Azért azt nem hinném, hogy bárki tud ilyen képeket készíteni, pl. előző hozzászóló nagymamáját említi, én ezért az átlagtól jobbnak látom a képeket.
2022. jan. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mojjo ***** válasza:
100%

Szerintem is tanulj még, sokat. Ha értesz PS-hez, LR-hoz, akkor használd is őket. Vannak remekjó youtube csatornák, amik a kültéri portrézással (is) foglalkoznak, illetve ilyen képek utómunkázásával.

Ezeknél a képeknél sem a fotózás maga, sem az utómunka nem igazán sikerült. Nem szörnyűek, ne érts félre, és biztos, hogy menni fog ez még kis tanulással és gyakorlással, de egyelőre ez bőven nem a pénztkérős szint.

2022. jan. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Amennyiért lesz, aki megveszi. Elég szarok a képeid, nekem nem lenne pofám ezekért mondjuk pénzt kérni, de ettől függetlenül a piac még beárazhatja a tiédet.
2022. jan. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem néhány dolog zavar, amiért én még nem állnék neki pénzt kérni egy ilyen fotózásért:

1. egy portrézást nem úgy képzelek el, hogy kimegyünk, aztán odaáll az illető egy helyre, és katt-katt. Kellene valami hozzávaló ruházat, érdekes helyszín, megfelelő fényviszony. Ez a dzseki pl miben érdekes?

2. Nincs fény az alany szemében, ettől semmi élet nincs az egész portréban.

3. A szemüveg becsillanása tönkreteszi a képet.

4. Egy portré utómunkája ennél több dologból áll. Miért maradtak a pattanások az arcon? Nincs retusálva a bőr, stb.


Amit mutattál, az egy darab fotózás, ami olyan érzést kelt az emberben, hogy kimentetek 4-en valahová, a 3 lány egymás után megállt egy helyen a géped előtt, te meg megnyomtad a gombot. f1,8-n szépen elmostad a hátteret, és ettől ez már profi, amiért pénz lehet kérni.


Szerintem sem tartasz még ott, hogy pénz kérj ezért. De ha fizet valaki, próbáld meg.

2022. febr. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!