Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha saját fotókat szeretnék...

Ha saját fotókat szeretnék online eladni, akkor milyen platformon érdemes ezt megtenni?

Figyelt kérdés

Eddig az OpenSea-ról (NFT-k) hallottam, viszont ott kér valami gas fee-t.


Esetleg más felületen ingyen nem tudom hirdetni?

És mondjuk a platform siker esetén nyilván egy jutalékot kap.

Csak előre nem akarok fizetni, ha megoldható.



2022. márc. 27. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Stock fotó ügynökség néven keresgélj.

Shutterstock, Dreamstime, Adobe Stock, 123RF, iStock, Deposit photos - csak hogy párat említsek.

2022. márc. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
eyeem
2022. márc. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem az az igazán fontos kérdés, hogy hol tudod eladni, hanem hogy ki és miért akarná megvenni. A stock oldalakra bárki bármit beküldhet, de a szerkesztők kíméletlenül kiszórják, amire nincs szüksége az oldalnak. Sok témában olyan telítettség van, hogy hiába vannak róla nagyon szép képeid, már nincs szükség többre belőle. A stock üzlet lényege, hogy olyan képeket kell feltöltened, amilyen képekre a vásárlóknak szükségük van. Ha sikerül a keresletre jól ráérezned és pont olyan képeket készítened, amikre nekik szükségük van (na meg úgy kulcsszavazni is, hogy pont azok találják meg őket, akik meg akarják őket venni), akkor tudsz belőle pénzt csinálni a stock oldalakon. Ha a keresletet nem sikerül belőnöd, vagy nem is akarsz vele foglalkozni, mert te csak olyat akarsz fotózni, ami neked tetszik, akkor legfeljebb véletlenül fognak venni belőle - már ha egyáltalán a képeid átmennek a szerkesztők szűrőjén.


Van egy rakás olyan fotó értékesítési oldal is, mint a PhotoShelter, SmugMug, meg a hagyományosabb webshopok is, ahol szabadon értékesítheted a képeidet, viszont ők ügyfeleket nem, vagy nem nagyon hoznak neked. Az ilyen oldalak arról szólnak, hogy te a saját ügyfeleidnek csinálod a fényképeket, a képeket és az értékesítési felületet te magad hirdeted a célközönségednek. Pl. lefotózod a családod tagjait, aztán megmondod nekik, hogy a saját webshopodból meg tudják venni őket.

2022. márc. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 "A stock oldalakra bárki bármit beküldhet, de a szerkesztők kíméletlenül kiszórják, amire nincs szüksége az oldalnak."

Ez pár (jópár) éve igaz volt, most azonban megint az a trendi, ha minél hosszabb szám áll az oldal alján (ezermilliárdcsillióbillió képből válogathat, kedves vevő, akár ingyen is!), ezért aztán ami technikailag megfelel, azt elfogadják.

Épp pár hónapja végeztem egy kísérletet, lefotóztam a macskámat, egy virágot a kertben, meg egy napfelkeltét az országút mellett. Jó fények és kompozíció, de tökunalmas, sablonos, semmitmondó tucatképek. Mind a hat általam használt ügynökség elfogadta a képeket. Mondjuk utána töröltem is, mert nem célom a portfóliómat tucatosítani, de jól mutatja, mennyire csak a darabszámra mennek manapság.

Nézz végig bármelyik microstock ügynökség friss képein, tele vannak igénytelen, szarul komponált, eladhatatlan amatőrfotókkal.

Persze az is hozzá tartozik, hogy amennyit fizetnek, nem is csoda, hogy csökken a színvonal...

2022. márc. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs rá igény, ha NFTről van szó. Igen sajnos kell Gas feet fizetni, ami az ethereum bányászok díja. Én polygonra raktam fel egy sorozatot opensean, a legjobb képeimből, de senkinek nem kellett, mert nincs több tízezer követőm, hogy shilleljek más brandeket, NFTs dolgokat. A legtöbb NFTs projekt egyébként mesterségesen generált kereslet alapján lett felfuttatva, tehát az eredeti készítők csináltak egy csomó különböző felhasználót, amikkel a saját képeiket vették meg. Ezért nem kevés év börtön járna, ha mondjuk részvénnyel tették volna, tehát ebből is látszik, hogy az egész NFT hülyeség, egy scam. Aki ezen meggazdagszik, annak gratulálok, aki vásárol, az egy balek. Én is fogok egyébként egy 50en képes kollekciót csinálni, és rendesen az ethereum láncra teszem, kifizetve a gas feet, és majd én magam belefektetek kicsit, hogy keresletet generáljak. Egy próbát megér.
2022. ápr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!