Ahogy nézem az arcomat a tükörben, látom, hogy mekkora az orrom. Amikor a telefon fényképezőjével készül az arcomról fénykép, úgy krumpliorrom van. Pedig szerintem amúgy nincs. Hogy és miért van ez?

Figyelt kérdés

Sőt olyan is van, hogy szinte felismerhetetlen vagyok egy fényképen. Ha nem tudnám, hogy rólam készült, lehet, hogy fel sem ismerném magamat. Ha három képet csinálok egymás után az ábrázatomról, teljesen máshogy nézek ki azokon.

Nagyon ritkán készítek fényképeket és hát persze nem is szeretem, ha fényképeznek, de azt szeretném megtudni, hogy hogyan lehet olyan képet készíteni, ami nagyjából a valóságot adja vissza?



2022. márc. 28. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbálgasd tükör előtt, hogy melyik beállítás a legelőnyösebb.

De szerintem azok a legjobb fotók, amit nem beállítottak, hanem csak úgy spontán lefényképez valaki egy társaságban.

2022. márc. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A kamera gyújtótávolsága és a tárgytávolság miatti perspektíva torzulás okozza az eltérést. Minél kisebb a gyújtótáv (fókusztáv) és minél közelebbi a tárgy, annál nagyobbnak néznek ki. Ne told az arcodba a kamerát! Attól lesz nagy az orrod.

[link]

[link]

2022. márc. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem tolom az arcomba, s már minden szögből kipróbáltam. És már mást is kértem meg arra, hogy fényképezzen le. Távolabbról.
2022. márc. 28. 10:05
 4/4 puritan ***** válasza:

Keress egy olyan ismerőst, akinek van rendes fényképezőgépe. Minél nagyobb az objektív rajta, annál jobb. Úgy készítsen fényképet rólad, hogy nem megy közel, hanem 2-3m távolságra van, és rázoom-ol az arcodra. Akkor nem lesz krumpli orrod.

2-esnek egyébként teljesen igaza van.

2022. márc. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!