Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hobbi fotós vagyok, milyen...

Hobbi fotós vagyok, milyen kamerát és programot javasoltok?

Figyelt kérdés
Szeretek fotózni, főleg embereket szép természeti környezetben. Úgy érzem, szeretnék kicsit komolyabb fotókat is csinálni megfelelő kamerával, lencsével és szerkesztő program használatával. Mit javasoltok? Bármilyen tanácsot szívesen fogadok. Mennyibe kerülne?

2022. máj. 1. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Mennyi pénzed van erre a projektre?
2022. máj. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezeket tudom ajánlani elsőre.

Canon 200D vagy 90D, Nikon D3500 vagy D5600.

Lencse a kitobin (18-55) kívül 50 mm, 18-135 (Nikonnál 18-140) és természetfotókhoz 70-300.

Szerkesztő programból a Luminart tudom ajánlani. Életre szóló a licensz, vagyis nem havidíja.s

2022. máj. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm 2!

1, mivel csak hobbiként csinálnám, ezért nem a legdrágább eszközökben gondolkozom, de azért legyen minőségi.

Photoshoprol és Lightroomrol mit gondoltok?

2022. máj. 1. 18:01
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

De konkrétan neked mennyi az annyi? Van akinek a 100k már sok és van akinek az 500k is még bőőven velefér....


Én Olympus MILC-eket ajánlom Az EM-10 a belépő az EM-5 a középkategória, az EM-1 a felsőkategória. Nézd meg az áraikat és döntsd el melyiket tudod megvenni. Obinak a 12-100-at ajánlom.

Esetleg a 14-150-et.

2022. máj. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem lightroom elég lesz, szerkesztéshez, de vannak ingyenes progik is, amik használhatóak, mindenesetre, ha később komolyabban szeretnél vele foglalkozni, akkor mindenképp lightroom. A felszerelés tekintetében, ha nem vagy teljesen biztos a dolgodban, akkor újonnan néznék kitben egy gépet, nikont ajánlanám, mert szerintem a kezelőfelülete még a belépőszintű gépeknél is nagyjából tükrözi a profi szegmens kiosztását. Ezenkívűl személy szerint nekem is bejönnek az olympus kamerái, viszont egy normális obi horror hozzá, plusz aps-c szenzoros gépnek valamivel magasabb lesz a zajtűrése magasabb ison, és egy kicsit több mélységélességet is ad. Aztán ha tetszik én is egy jobb fényerejű fix 50-es obit még ajánlanék mellé. A többit meg majd meglátod :)
2022. máj. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

Kezdd azzal, hogy elkezdesz utánaolvasni a dolgoknak, az ingyen van, de még ha könyveket veszel is sokkal olcsóbb, mint tudás nélkül gépekre költeni.

Ha megismered, mi hogyan működik, mi micsoda, mi a jelentősége, utána már te magad is el tudod dönteni, hogy mire van szükséged.


A fotózásban a legtöbb dolog nem objektíven eldönthető, hogy neked erre vagy arra van szükséged, hanem ízlés, megszokások, igények kérdése, vagyis tőled függ.

Ha a Photoshopot vagy akár az ingyenes változatát a GIMP-et tanulnod meg használni, azt szokod meg, akkor az fog neked bejönni, akkor is, ha mindenki más a CaptrureOne-ra vagy az AffinityPhoto-ra esküszik.

2022. máj. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!