Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Érdemes fotós szakra menni...

Érdemes fotós szakra menni egyetemre?

Figyelt kérdés
Ha igen, hova? Vagy ha nincs, miért? Amúgy ki számít fotósnak? Mitől lesz jó egy fényképész? Ki hívhatja magát annak?
2022. máj. 25. 22:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Inkább magyar művész egyetem közelében nem tenném a lábamat. A kapcsolat hálók és a társadalom jóléti állapotok miatt. Meg az általános hangulat miatt. Nincs az a magyar ember, aki pont nem ezen spórolna.

Ha tanulni kell valamit és az diploma is lehet akkor menj. Jobb mint egy érettségivel próbálkozni, hátha a Tesco vagy egy random gyár felvesz talán.

2022. máj. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A fényképezés műszaki alapjait az elmúlt 70 évben fényképezésről szóló könyvek megemésztésével tették magukévá a tinik, egy pár délután alatt (mert azért közben jártak iskolába, és nem romolhattak volna az eredményeik, mert akkor apukájuk bezárta volna a fényképezőgépet a szekrénybe). Könyv még ma is található bőven, de a net meg kimeríthetetlen információforrás. Ami a mondanivalót illeti, a képzőművészethez való affinitás kell, ami a képzőművészet tanulmányozásával bontakoztatható ki (ha valakiben benne van a lehetőség csírája).

Természetesen vannak emberek, akik maguktól nem képesek tanulni, Nekik kell járni valahová, ahol megszabják a tempót és égő, ha egyest kapnak. Meg, mint feljebb írják, van, akinek kell a papír.

2022. máj. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Igen, érdemes, ha a fotózás, mint művészet, mindennél jobban érdekel.

Hová?

- MOME azaz Moholy-Nagy Művészeti Egyetem

Amúgy ki számít fotósnak?

- Sajnos mostanság az, aki annak mondja magát. Mindenek előtt válasszuk ketté. Van a fotográfus, aki egy "iparos ember". Készít esküvői fotót, családi fotót, baba fotót, termék fotót, épület fotót, étel fotót, divat fotót, és még rengeteg más dolgot. Ezen kívül van a fotó művész, aki ennél többet (is) tud. Ő elsősorban újságoknak, színházaknak dolgozik. Az elsőhöz nem kell egyetem. Korábban kellett OKJ, nemrég még ezt is megszüntették, így most tényleg bárki lehet fotográfus. A másodikhoz kell az egyetem. Nem a fotózás technikai részének megtanulásához, hanem a művészi látásmód kialakításához.

Mitől lesz jó egy fényképész?

-Attól, hogy jó képeket készít. Hogy milyen a jó kép? Már ennek megválaszolását is tanulni kell. A megrendelő vagy a közönség azt látja, hogy tetszik-e neki, vagy sem. A fényképezésnek vannak technikai részei, amelyek viszonylag könnyen tanulhatóak, a kompozíció szintén tanulható, de itt már sokat számít az egyéni látásmód is. A művészeti része pedig roppant egyén függő. Tanulni viszont ehhez kell igazán sokat, hiszen a fotóművészetben ott van a többi képzőművészeti ág összesűrítve (festészet, szobrászat, építészet, de még a zene is)


Én arra biztatlak, hogy menj. Viszont számíts rá, hogy nem lesz könnyű menet. Sem a bekerülés, sem az elvégzése.

2022. máj. 30. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!