Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Problémák EQ5 GoTo mechanikáva...

Problémák EQ5 GoTo mechanikával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Néhány napja vettem egy EQ5 GoTo mechanikát, de eddig nem igazán sikerült működésre bírnom.


Egyrészt miután megadok minden adatot neki (szerintem helyesen), nem jó helyre megy. A koordinátákat Google-ből kinéztem, a time zone +02:00, a dátumot és az időt is jól beállítom, de full más helyre viszi a távcsövet. Valakinek valami ötlet, mit ronthatok el?


Másrészt pedig sokszor beakad a távcső a mechanika lábaiba, és a mechanika sokszor úgy forog el, hogy a kábelei megfeszülnek. Ennek a kiküszöbölésére van valami módszer?


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. jún. 8. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Hát akkor ott valami gond van ha a tubus és a kábelek is összeakadnak. Valamit rosszul raktál össze.
2022. jún. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez sajnos user error lesz, amin sok leírást videót bújva magadtól kell rájöjj.
2022. jún. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pólusra állás megvolt?
2022. jún. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, valószínű, hogy user error lesz, csak azt nem tudom hol rontom el. A mechanika biztosan jól áll, volt már előtte távcsövem, tudom hogy kell beállítani egy ekvatoriális mechanikát.

A kézivezérlőn ugye kiválasztom a verziót, megadom a koordinátákat, időzónát, dátumot és időt. Aztán a star alignmentnél kiválasztom pl az Arcturust, a távcső meg full más irányba indul el. Többször is próbáltam, egyszerűen nem tudom mi lehet a gond.

2022. jún. 8. 18:18
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, pólusra állás megvolt, Polarist beállítottam a pólustávcsővel.
2022. jún. 8. 18:19
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább hívd fel holnap a tavcso.hu csapatot, tudnak segíteni.
2022. jún. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pólusra se tudok soha állni. Rohadt kényelmetlen helyen van a távcső vége, látok 10 csillagot, a tájolót elállítja ha közel rakom, tehát oda se tudom tennia. Telefont, hogy pontosan északra álljon a lába, szóval kbre csinálom azt is. De ha eljutok oda, hogy a polarist ráirányítom a karika megfelelő pontjára, mire beüzemelem a mechanikát, hogy csillagokra stb ráálljon, addig ki is mozdul a csillag onnan.
2022. jún. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mármint a polaris. Tehát kezdhetem elölről
2022. jún. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudom, amatőr dolog, de böngészd át a leírást, hátha kihagytál egy lépést.


[link]

2022. jún. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget mindenkinek, nekifutok mégegyszer.
2022. jún. 9. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!