Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Perspektíva korrekciót hogy...

Perspektíva korrekciót hogy lehet ebben az esetben csinálni?

Figyelt kérdés

Egy lakást fotóztam, de nagyon torzít az objektívem. (16-35 2.8 ef)


Próbálok PSben javítani, viszont ha a két távoli sarkot meg a plafont közvetlen ott összekötöm, és azokat a részeket párhuzamosan illetve merőlegesen jól összehozom, akkor a hozzám közelebb, 2 ajtó ami van egymással szemben (tehát megvan a szimetria), azok viszont eltorzulnak és görbék lesznek, pedig előtte egyenesek voltak.


2022. jún. 26. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Camera Raw-ban van lencse korrekció, azt pipáld be. A többi attól függ, hogy milyen volt a kompozíció. Nem biztos, hogy mindenhol ki tud jönni egyenesre jelentős torzítás nélkül, ha olyan szögből volt fotózva.
2022. jún. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Manuálisan próbálkozom, jobbat ki tudok hozni, mint amit az automata csinál. De sajnos görbék a vonalak a képek szélsőbb részein néha. Ha pedig azt egyenesítem ki, akkor a kép belsejében lévő dolgok görbülnek meg
2022. jún. 26. 20:22
 3/8 Mojjo ***** válasza:
@2: Akkor dolgozd össze a végleges képed ebből a két képből.
2022. jún. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ennyire profi nem vagyok. Egyszerre egy képet tudok szerkeszteni
2022. jún. 26. 20:39
 5/8 anonim ***** válasza:

"jobbat ki tudok hozni"

Gondold ezt át... írtál volna ide ha ki tudnál hozni jobbat? :D

Nagylátóval, közeli téma mindenképpen torz, természetellenesen hat.

2022. jún. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mutasd meg meddig jutottál benne. Bizonyos mértékben minden objektív torzít, főleg a szélei felé.
2022. jún. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha a Camera raw ismeri az objektívedet akkor az exif alapján be tudja állítani a lencsekorrekciót (ha akarod és bekapcsolod ezt). Ha így nem megy, akkor marad a manuális lencsekorrekció.


"Ha pedig azt egyenesítem ki, akkor a kép belsejében lévő dolgok görbülnek meg"

Nem vagyok róla meggyőződve, hogy a megfelelő eszközöket használod.

2022. jún. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A parnatorzítast nem a perspektíva korrekcióval kell helyrehozni szerintem.
2022. jún. 27. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!