Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen beállitással a legjobb...

Milyen beállitással a legjobb minőségű az objektiv?

Figyelt kérdés
az érdekelne, hogy van-e olyan oldal ahol meglehet nézni, hogy egy objektív milyen záridő,F és ISO beállitás mellett adja a legjobb képet nappal/éjszaka.

2022. júl. 2. 23:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Az objektív minősége semmiféle összefüggésbe nem hozható a záridővel, fókusszal. Az ISO-hoz meg végkép semmi köze.
2022. júl. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Kiindulásképpen nézegesd az itteni ábrákat:

[link]

2022. júl. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
36%
A rekeszelés mértékétől függ a rajzolat minősége. Az adott objektív tesztelésére keress rá a neten!
2022. júl. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy az objektív milyen képet vetít az érzékelőre / filmre, teljesen független attól, hogy az objektív mögött elhelyezkedő zárszerkezet mennyi ideig van nyitva, és hogy a szenzor / film milyen érzékeny.

Nem is értem, hogy juthat eszébe valakinek, aki elvileg fotózással foglalkozik (akár hobbi szinten is), hogy az ISO vagy a záridő bármilyen módon befolyásolhatja az objektív optikai tulajdonságait. A rekesz (gondolom ezt érted F alatt) az egyetlen az általad felsoroltak közül, aminek hatása van az objektív képalkotására.

Az objektívek optikai teljesítményének mérésére, összehasonlítására találsz a neten weboldalakat, bár kétlem, hogy egy MTF-görbét értelmezni tudnál.

2022. júl. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
28%

#3 érti, és válaszolt is.

Én azért kiegészíteném, hogy az átlag objektívek nagyjából két szabványos lépcsőnyi rekeszeléssel hozzák a maximumot a minőségben.

2022. júl. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
26%
Kérdésem: Egy silány minőségű, kis lencseátmérőjű, rosszul szerelt objektív szebb képet ad 8-as rekesszel, mint egy kétmillió forintos, 16 centis frontlencsés, mindenféle tükröződésgátló bevonattal, finom, precíz mechanikával 2-es blendével?
2022. júl. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Szirty ***** válasza:
23%

"#3 érti, és válaszolt is."


Ő nem a kérdésre válaszolt, hanem arra amit feltételezhetően a kérdező kérdezni akart.

2022. júl. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Minden obinál más és más és a körülményektől, fényviszonyoktól, tárgytávolságtól, gyújtótávtól stb stb függ. Sok esetben pedig nem az ideális beállítással fotózunk a művészi kép érdekében.

Nézegess teszteket. Olyan táblázat nincs amiben leírják neked, hogy X obi Y beállítással jó.

Az ilyen táblázatokat, rendszerint a lámák szokták keresni akiknek foglama sincs a dolgokról, csak vesznek egy jobb gépet és lövésük sincs mit és hogyan kellene állítani és annak milyen hatása lesz a képekre. Persze nem megy neki és csak azt látja, hogy a másik ugyanazzal a felszereléssel fényévekkel jobb képeket készít. Ezért keres egy táblázatot, egy szamérvezetőt ahol majd valaki leírja neki, hogy ide, meg oda állítsd a géped és akkor jó lesz. De nem lesz, jó szem is kell, nem csak a pontos értékek beállítása fontos!

A megoldás: tanulj fotózni, tanuld meg mi mire való, mi hogy működik, hogy működik a fény, az obik, stb és akkor majd nem lesz szükséged táblázatokra. Ha pedig ez nem megy, akkor add el a felszerelést, vegyél egy jobb telefont és fotózz azzal, mert nem neked való a fotózás!

2022. júl. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
67%

Első vagyok. Három évtized alatt ezek szerint nem tanultam meg a szakmát, hülye vagyok a fotózáshoz? Eddig abban a hitben éltem, hogy az obik minősége a felhasznált anyagoktól és technológiáktól függ, semmi mástól. Köszönöm a pirost nyomogatóknak, hogy felnyitottátok a szemem.

De én azért mégis csak azt mondom, kedves kérdező, hogy a minősége nem függ a használattól. Vagy szerinted/szerintetek, ha veszek egy kiló húst a boltban, annak minősége függ attól, hogy pörkölt lesz belőle vagy húsgombóc?

Szerintem nem.

2022. júl. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Mojjo ***** válasza:
43%

@9: Az volt a kérdés, hogy milyen beállítások mellett adja a legjobb képet az adott objektív, nem az, hogy milyen az objektív minősége.

És valóban, ahogy írtad, meg más is írta, az érzékenységtől és záridőtől nem függ, viszont a fókusztól - amit amúgy nem is kérdezett a kérdező - pont szokott függni, gyakorta láthatóan nem ugyanazt a képminőséget hozzák az objektívek közelképeknél meg végtelenre / hiperfokálisan túlra állított tájképeknél.

2022. júl. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!