Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » IP kamera miért csak a lokál...

IP kamera miért csak a lokál hálózaton keresztül elérhető?

Figyelt kérdés

Ha beírom az ip címet az nvr egységnek akkor be tudok jelentkezni és tudom nézni a kemerákat de csakis akkor ha rá vagyok csatlakozva wifire az otthoni hálózaton.


Amit eddig csináltam az az hogy a default gatewayt kiolvastam számítógépen ipconfiggal és ezt az nvr eszköszön megadtam neki.


Valamint a router kezelőfelületén a Forwarding port nál beírtam az eszköz ip címét és elmentettem.


De neten keresztül akkor sem akar működni..


Mit rontok el?


2022. júl. 13. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Hogyan éred el az eszközt a saját hálózatodon belül?
2022. júl. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
A szolgáltatónál NAT-olt hálózaton vagy? Ha igen, akkor nem fogod tudni kivülről elérni, mert az az IP még vagy 20000 embernek ugyanaz... Hívd fel az internetszolgáltatódat és mondd el nekik mit szeretnél. Csak ők tudják megoldani, te otthon hiába konfigolod szénné az eszközeidet nem fog megjavulni.
2022. júl. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy hogy van az nvr egység network menüjében az ip címe és ha azt beírom a böngészőbe a laptopon (csak internet explorerrel működik) akkor ott be tudok jelentkezni és láthatom egyszerre mind a 4 kamera képét. De ha a gépet a wifiről átkapcsolom mobilnetre akkor már nem működik és nem tölti be a oldalt.
2022. júl. 13. 22:45
 4/10 A kérdező kommentje:

A szolgáltatónál NAT-olt hálózaton vagy?


huh ezt én hogyan tudom ellenőrizni?

2022. júl. 13. 22:46
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Úgy, hogy felhívod őket.
2022. júl. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

csak még az sem biztos hogy nálam minden oké..hogy jól állítottam be.

Tehát azt sem tudom hogy ddns kell-e. Azt sem hogy a dhcp melyik eszközön kell. Azt sem hogy baj lehet e az ilye sub max címekkel. Amiről lővésem sem volt hogy mi azt nem piszkáltam.


Most az nvr-en ki van kapcsolva a dhcp a routeren meg be van. És azt sem tudom mi az a service port meg internal port a forwarding menüben ami csak úgy beírtam hogy 8000 mert a youtube videóban is az van. Magyarán még simán lehet hogy csak rosszak a beállításaim és azért nem megy.

2022. júl. 13. 22:57
 7/10 A kérdező kommentje:
És ilyenkor nem tudom őket felhívni már, ezért kérdeztem hátha még este megoldódik ha én bsztam el valamit eddig.
2022. júl. 13. 22:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Én ezt tenném:


A http szolgáltatás alapértelmezetten a 80as porton megy (mivel azt mondtad, sima böngészőt használsz a hálózaton belül, mindenféle sallang nélkül)


Ezután így csinálnám a portforwardingot:


Local port: 80

Local IP: megadod a kamerád / nvr egység IP címét

IP range: 1980


Ezután kívülről (mondjuk a hálózaton kívülről) úgy éred el a cuccod, hogy

wan oldali ipcímed ( megnézed whatismyip.org -on) és ha pl 10.11.12.13 akkor így címzed meg http vagy [link]

2022. júl. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hőő b+ :D De qva bonyolult. Azért köszi a segítséget, igazából már szóltam az eMagnak hogy vigyék vissza a francba ha ez ilyen bonyolult, inkább veszek egy másik terméket aminek van rendes telefonos alkalmazása és supportja.
2022. júl. 14. 23:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Az sem fog működni, mert az internet szolgáltatásod nem olyan.

Ha nem akarsz az internettel szórakozni, akkor lyan kamerát vegyél ami feltölti valami felhőbe, google drivera a felvételeket.

2022. júl. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!