Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Távcső, fényképezőgéppel való...

Távcső, fényképezőgéppel való összekapcsolásása, hogyan oldható meg? Többi adat lent.

Figyelt kérdés
Van nekem egy Sony DSC HX300 típusu fényképezőgépem, amit a távcsövemmel szeretnék összekapcsolni, hogy a távcső képét tudjam fotózni. A távcsövem 10×42 Field 6.0o 105mm/1000m Mitone típusu távcső. Ehez keresnék tartozékot, megköszönöm ha valaki tud segíteni.

2022. júl. 18. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Az milyen látcső? Nem találom.
2022. júl. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen nincs neked teleobjektív kell, olyan, amit a fotómasinádra rá lehet szerelni. Mindenesetre én a hozzád területileg legközelebb eső MediaMarkt szervízpultjába mennék, ott szakképzett, műszakilag minden területre specifikusan képzett szakemberek vannak (minden műszaki cikknek megvan a maga szakija), ott kifizetném azt a tarifát, amit kérnek, és tanácsadást kérnék. Vagy megoldható, vagy nem.
2022. júl. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Az milyen látcső? Nem találom."

Kicsit furán másolta be

10×42

Field 6.0 fok akar lenni és

105m/1000m látómező

De tényleg kéne tudnunk a pontos gyártóját, típusát - mondjuk mint Nikon Prostaff 3s, vagy valami hasonló. Mert van némelyik kukkerhez okulár adapter, de nem mindehez. Főleg a 10-20-30 ezer forintos kacatokhoz nem szokott lenni.

Az ilyen bridge gépekhez meg szerintem tuti nincs is....

Csinálj magadnak wc papír gurigából. Jól zoomolj be a géppel. hogy kicsi legyen a látószög és csak a a távcsőből érkező fényt lássa. De mocskos módon fog vignettálni....

Mondjuk azt sem értem, hogy ahhoz a zoomhoz amit aza fotómasina tud, miért kell még pluszban távcső :D

2022. júl. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy tetszőleges kompaktgép és egy tetszőleges távcső az ún. okulárprojekciós módszerrel köthető össze, vagyis tedd le a távcsövet, mögé a gépet és kísérletezd ki, mikor ad éles képet. No, ezt a távolságot kell áthidalnod az említett papír gurigákkal.

Csillagászati távcsövekhez (pláne ha a gép dslr vagy milc) már vannak relég jó fix megoldások, és stabilan össze is köthetőek. De egy tetszőleges binokulárhoz történő rögzítéshez vagy beszerzel valami sokoldalú ketyerét, vagy marad a papírhenger:

[link]

[link]

Ötletet is lehet meríteni.

[link]

2022. júl. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
IS, lemezcsavar vagy szigszalag.
2022. júl. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Irdatlan ocsmány lesz a képminőség, ezzel számolj előre, mielőtt bármilyen adapterre költenél.
2022. júl. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Füzesi András válasza:
Valóban a digiscoping lenne a megoldás, de megfontolandó lehet az is, hogy fényképezőgép helyett mobiltelefont használsz. Ehhez ezt az adaptert javaslom: [link]
2022. aug. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!