Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Eldobható fényképezőgépben ki...

Eldobható fényképezőgépben ki lehet cserélni a szalagot?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy alapból nem, de van-e rá valami turpisság? Előhíváskor is valahogyan kiveszik a szalagot belőle, tehát gondolom, akkor újat is be lehet tenni a helyére.

2022. júl. 21. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem lehet a helyére mert kivételkor a "helye" tönkremegy.
2022. júl. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy megy tönkre?
2022. júl. 22. 03:04
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szettörik, felszakítják, stb. Ha cserélhető lenne simán, nem eldobható lenne a neve.
2022. júl. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az eldobható gép általában egy olcsón előállított papír, vagy műanyag doboz, amit roncsolással bontanak fel, hogy kivegyék belőle a filmet és aztán már nem lehet fény mentesen visszazárni többé. Továbbá a számláló, film továbbító rendszere sem újratöltésre van kitalálva.


Bem lehetetlen, hogy neked sikerül megoldani barkácsolással megoldani, hogy visszazárd, akkor akár újra használható is lehet. Ez csak a te kézügyességeden, találékonyságodon múlik.

Kellő ügyességgel akár egy cipős dobozból is tudsz fényképezőgépet csinálni (fotózási alapismeretek 1. fejezet lyukkamera - camera obscura).


Viszont az eldobható gépekben az optika és minden más is olcsó vacak. Ha már újra akarod használni, jobban jársz bármilyen másik olcsó filmes géppel.

2022. júl. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom, csak kíváncsiságból kérdeztem. Kereskedőként azt tapasztalom, hogy az utóbbi időben megnőtt a kereslet az eldobható fényképezőgépek iránt, és bevallom, hogy nem értem mi lehet az oka. Már csak a tény, hogy analog, kevés kép készíthető vele kevés helyen, drága előhívni és ócska optika van bennük, taszítania kellene a vásárlókat. Arra gondoltam, hogy talán újrahúzzák a szalagot benne.
2022. júl. 22. 15:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha megteszik, akkor lelkük rajta. Élvezzék hát - de akkor minek vennének belőle többet?


Szerintem sokkal inkább az van mögötte, hogy egyre több ember gondolkodik el a retro érzésen, hogy legyen egy kézzel fogható fotó is, ne csak digitális. Viszont erre komolyabb pénzt (és tudást) sem akarnak áldozni, így az eldobható filmes gép nekik jobb kompromisszumnak tűnik, mint egy Instax vagy más megoldás.


Mondjuk lehet, hogy erről inkább azokkal kéne elbeszélgetned, akik meghozzák ezeket a vásárlói döntéseket. Nyilván jobban tudják, hogy miért teszik és talán még örülnek is neki, ha kereskedőként érdeklődsz - vagy akár jobb megoldást javasolsz nekik.

2022. júl. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is vettem a nyaralásra. Van mobilom ami fotóz, de ...

ez nem merül le, még a víz tetején is úszik, nem kell fosnom hogy ellopják, kint lehet hagyni a napon, akkor is fotóz ha leejtem, nem kell hozzá net meg frissítés, stb.

2022. júl. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!