Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Váltás Canon 90D-re 2000D-ről,...

Váltás Canon 90D-re 2000D-ről, mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Egy jó pár éve használom a drága EOS 2000D-met, fotóztam már vele szinte mindent, de most mégis arra gondoltam, hogy kicsit fejlődni szeretnék, venni egy jobb gépet.

Elég sokat böngésztem, és végül az EOS 90D-n esett meg a szemem. Ugyan drága, meg lehet, hogy a következő lépcsőfok nem igazán ez a kategória, de úgy vagyok vele, hogy inkább egyszer veszek egy nagyon jót ugyan nagy összegért, mint kisebb részletekben kifizetni nagyobb összeget.


Ti hogy gondoljátok ezt, mi a véleményetek a 90D-ről?



2022. aug. 20. 15:02
A kérdező szavazást indított:
Hajrá, csak csináld!
Inkább még várj vele...
Várj, van egy jobb gép-ötletem! Le is írom:
4 szavazat
 1/9 Kero10 ***** válasza:
Nekem hétfőn érkezik a 90D-m.
2022. aug. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Ezt így nehéz eldönteni.

A 90D egy fasza masina, de hogy neked szükséged van-e rá, az ennyiből nem derül ki.

Sőt.

"arra gondoltam, hogy kicsit fejlődni szeretnék" - na ettől te egy grammot nem fogsz fejlődni. Ettől te semmivel nem leszel jobb, ügyesebb, tehetségesebb. De még a képeid sem lesznek jobbak...

Meg tudod mondani, mi a baj a 2000D-vel? Mi az, amit azzal már nem tudsz megcsinálni, de a 90D alkalmas/képes rá?

Nem tudom, milyen objektívparkod van. Nem lehet, hogy érdemesebb lenne azon fejleszteni?

Hangsúlyozom, a 90D nagyon jó váz, nem lebeszélni akarlak.

2022. aug. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Na, az király, jó fényeket!


#2 Igen, tudom, hogy nem a gép adja magát a képet, a beállítást, a kompozíciót, hiszen azt magának a fotósnak kell látnia, ezzel teljesen egyet értek, ezért is vettem 2000D-t, hogy ne egy csúcsszuper géppel kezdjem, hanem hogy többet tudjak kísérletezni, próbálkozni, és én jelenleg is teljesen meg vagyok elégedve a 2000D-vel, ha bárki kérdezi, én csak ajánlani tudom neki.

Viszont most, hogy már használtam egy darabig, már jobban benne vagyok a fotózásban elkezdtem gondolkozni egy újabb vázon, amivel esetleg könnyebb fotókat, vagy minőségibb fotókat készíteni, hiszen azért a 10 kép/mp meg a 32.5 megapixel nem semmi, ettől függetlenül mindig szem előtt tartom az összes többi dolgot, amitől lehet akár egy kisebb géppel jobb képet készíteni, mint egy nem értő kézbe, meg szem elé adott szuper géppel.

Egész pontosan a 90D-ben a specifikációi nyűgöztek le engemet, a 10 kép/mp is nagyon, mert beleszerettem a természetfotózásba is, az intervall timer felvételi mód is nagyon tetszik, mivel tavaly nyáron szerelmesedtem bele az asztrofotózásba is (igen, a 2000D-vel készítettem az összeset, és teljesen meg vagyok az összessel elégedve, csak így mégis könnyebb 😅), no meg ami még egy fontos szempont nálam, hogy videózásra is alkalmas legyen a gép, ha már egyszer van, és erre a 90D egy naggyon alkalmas gép(, azért rendesen odavág 😅).

Szóval igen, vehetnék egy 70 vagy 80D-t is (ezeken is gondolkodtam, mert azért ezek is ott vannak) vagy egy még olcsóbb gépet is, de ahogy írtam, inkább kiadok egyszerre egy nagyobb összeget, mint öszvissz többet darabonként.

Objektívben is tervezek kicsit többet, nagyobbakat venni, hiszen azért az objektívek jobban befolyásolják a képet, de most jutottam el oda, hogy vegyek egy jobb gépet.

Nem tudom, hogy erre voltál-e kíváncsi, de remélem sikerült jól leírnom a helyzetemet 😄

2022. aug. 20. 19:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Erre voltam - illetve a konkrét objektívekre.

A 10 kép/mp-re ritkán van szükség, asztrofotózáshoz meg végképp nincs. :)

Az interval timer jó dolog, már a 80D is tudja, de tudja egy párezer forintos külső kioldó is. Csak emiatt biztos nem vennék új vázat.

A megapixel... Nos, jó dolog ha van, de nem létszükséglet.

Ha videózni akarsz, akkor biztos kell legalább a 80D, ez igaz.

De ha például még kitobjektívvel nyomod, akkor én arra helyezném a hangsúlyt.

A 2000D > 90D váltás sokkal jobban megterheli a pénztárcádat, mint amekkora előrelépést jelent (kivéve ha komolyan rá akarsz feküdni a videóra). Egy kitobi > 24-70 L váltástól viszont lefosod a bokádat.

Nem ismerem az anyagi lehetőségeidet, nem is érdekel, de azért ezt gondold végig. A 90D pár év múlva már elavul, egy minőségi objektív 10 év múlva is piszok jó lesz.

2022. aug. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pont épp a 2000-2010-es évtizedekben avította el alaposan a Canon egy pár objektívjét.


A 90D-ben sokkal jobb az ótókókusz. A processzor is sokkal újabb, ami az alaposan megnövekedett felbontás miatt nem nagyon jelent előrelelépést, de legalább hátralépést se (zaj). A nagy felbontás sikeresebbé teszi a zajreduktorokat.

2022. aug. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#2 illetve #4 is, igen, lehet igazad van


Mármint ettől független lehet még megveszem a 90D-t, de lehet inkább előtte egy objektívet veszek, mert mire megint összegyűjtök egy x összeget, arra lehet kicsit olcsóbb lesz a váz, vagy épp lesz egy megkímélt használt is


Viszont elgondolkodtam, meg utána is néztem egy 24-70 L objektívnek, viszont az eredeti Canon az kétszer ennyi, de még a Sigma/Tamron is drágább, mint maga a 90D váz, de nem vagyok meglepődve 😅


Viszont találtam egy használt Canon 24-105 USM objektívet, így aztán lehet mégis előbb objektívben fejlesztem a parkom, aztán majd később veszek új vázat, mert annyit azért elárulhatok, hogy diákként az ember budget-je nem a legnagyobb 😅😅


Köszi szépen a segítséget, de még nem vettem meg semmit, úgyhogy ha van bárminek bármi ötlete, javaslata, kérem ne tartsa magában, hanem ossza meg! 😄

2022. aug. 22. 15:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Az utángyártottak azok ritkán olyan jók, vagy jobbak, mint az eredeti Canon. Tehát itt kompromisszumokat kell kötni. A régebbi Sigmákról sok rosszat mondtak (sárgás kép, blendekábel törés, stb). A Tamronnak általában csak a képminőségét nézték kissé le. Na meg Tamronnál és Sigmánál is az autófókusz sebességét is kifogásolták. A Tokinákról voltak jobb vélemények.

Ami például a Canon 24-70 első változatát illeti, ami mostanában 200 fölött valamivel kínáltatik, hát arról a második megjelenésekor lehetett hallani, hogy tulajdonképpen mennyi baja is volt. Az új Canonokra meg már nem érvényes, amit 2005 körül mondhattak, hogy képminőségük annyival nem marad el a Nikontól, mint amennyivel olcsóbbak a Nikonhoz képest. Az új Canonok inkább drágák (soknak a képminősége megfelel az árnak, csak ez a kispénzűeket nem vigasztalja).

Kevés dolog olyan egyszerű, mint a faék.

2022. aug. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7 igen, ez így van, főleg a fotózásban 😂

Én nekem is van egy Sigma objektíven, barátomnak egy Tamron, de ezek már újabbak, nem a régi, sárgás kép korszakból valóak, teljesen jó a képalkotásuk, nagyon szép képeket lehet velük készíteni.

Ettől független, amit #4-es válaszban írtak, most tényleg veszek egy 24-70 vagy -105-ös Canon objektívet, főleg az USM miatt, mert ahogy írták, attól tuti ,,lefosom a bokámat" 😂

Mellesleg saját megfigyelés, hogy a Canon - Nikon objektívverseny most ott tart, hogy egy ugyanolyan teljesítményű Canon illetve Nikon géppel készített fotóról nem igazán lehet megállapítani, hogy az Canon vagy Nikon objetívvel készült 😅

Szóval hajrá #peace 😅😅

2022. aug. 25. 08:04
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is EOS 90D van, tudom ajánlani, még karácsonykor vettem, már vettem pluszba két zoom -és egy fix objektívet a kit obi mellé, már csak egy normális vaku kell.
2022. szept. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!