Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hobbi fotózásra milyen gépet...

Hobbi fotózásra milyen gépet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Eddig csak telefononnal fotózgattam. Nézegetem jelenleg a kamerákat, de az az igazság, hogy nem értek hozzájuk igazán.


Valószínűleg használatat veszek, bár nem tudom, hogy jó ötlet e...


Nikon és Canon között vacilálok. Tudom, általában ez a két márka ugrik be alapból az emberek javának, így nálam is ez történt.


Ti melyiket ajánlanátok és melyik objektívvel?


Objektívek nincsen hozzá automatikusan, ugye? Olyan 200 ezret szánok rá objektívvel együtt (használt gép+objektív). Adnátok légyszi tanácsot nekem? Nem akarok hülyeséget megvenni.


2022. aug. 27. 08:41
 1/8 A nagy Levin ***** válasza:
83%
Első körben el kellene döntened, hogy mit akarsz fotózni.
2022. aug. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mojjo ***** válasza:
73%
Panasonic, vagy Olympus, m4/3 rendszerű MILC. Ha semmit nem értesz a fényképezőkhöz és mobilról váltasz, jobb döntés.
2022. aug. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kezdőnek, tanulásra mindkét márka megfelel. Objektíveket attól függően adnak, hogy csak vázat akarsz venni, vagy váz+obi csomagot. Elsőre egy alapobjektívet választanák, pl. 18-55 mm-set, ami általános témákra megfelel. Ha már beletanultál a fotózás elméleti és technikai alapjaiba, rá fogsz jönni hogy van-e kedvenc témád, amit gyakran örökítesz meg. Ennek alapján tudsz további, speciális objektíveket venni (pl. erősebb zoom, makró, fix obi nagy fényerővel, stb).
2022. aug. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%

Te márkák közt hezitálsz, közben ahhoz is hülye vagy, hogy tudd, mit akarsz.

Maradj a fényképeződnél, aztán amikor azzal értékelhető képeket csinálsz, válts majd valamire.

Teljesen mindegy, mire. A gép nem számít.


Tudom, nem érted.

2022. szept. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Látom megy az értelmező olvasás. Nincs fényképezőgépem. Hát szerencsére te itt vagy nekünk, aki van olyan okos, hogy még arra is van esze, hogy közönségeskedjen. Őstehetség!
2022. szept. 2. 18:11
 6/8 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm szépen! Egyelőre talán megalkuszom egy MILC géppel. Nem igazán van időm komolyabban foglalkozni a dologgal, nem mintha nem szeretnék. Csak sajnos időm nincs rá.
2022. szept. 2. 18:13
 7/8 A kérdező kommentje:
#2 Pont erre gondoltam én is.
2022. szept. 2. 18:14
 8/8 A kérdező kommentje:
#1 Természet. Azt mindenképpen.
2022. szept. 2. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!