Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Telefonnal vagy fènykèpezővel...

Telefonnal vagy fènykèpezővel jobb fotózni?

Figyelt kérdés
Hobbifotós vagyok még soha nem használtam fényképezőgépet csak telefonnal fotóztam. A jelenlegi telefonom kamerája is elég profi. Arra lennék kíváncsi hogy mivel jobb egy rendes gép?

2022. szept. 7. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

A fényképezőgép (nyilván) fotózásra van optimalizálva.

Nagyobb objektiv a fényképezőgépen több fényt enged bejutni a fenyérzékelő szenzor felé.

Amatőröknek ez a leginkább fontos tulajdonság, mert inkább autó üzemmódban használják legtöbben, és az optikán keresztül bejutó fény mennyisége meghatározó a kép minőségénél.

De ott a számos állítási lehetőség, funkció is, ami nincs meg vagy korlátozott a telonál. Ezeket itt felsorolni is sok lenne (zarsebesség, rekesz nagyság állítás, fényérzékenység, fókusz manuális állitása, fehéregyensúly, vaku stb) A telefon hianyosságait, ami adódik méretéből fakadó korlátaiból, mint pl. a kisméretű optika, a telefon fényképező részének szoftveres felhúzásával, drágább telokon több kis fenyérzékelővel ami a közös képalkotást segíti - kompenzálják, nem is rosszul a komolyabb telok esetén. De ha fotózásról van szó akkor funkciókat, kézben tarthatóságot tekintve is fényképezőgép amit használni érdemes.

2022. szept. 8. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

én mindkettövel szeretek fotozni . igaz én fényképezögépemnél nem automata modban fotozok . mert az nem adja vissza azt amit látok.

telefonomal fotozni meg közeli vagy normál távolságot ėrdemes max .

2022. szept. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szirty ***** válasza:
30%
Ha a fényképezőgéppel lehetne telefonálni akkor azzal jobb lenne?
2022. szept. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem érzésre jobb a gép. Olyan a különbség, mint az autókban a touch screen és a manuális gombok között. Nem kell nézegetnem a kijelzőt, az ujjaim érzik hogy éppen rekeszt állítok vagy fókuszt. Sokkal gyorsabban, természetesebben tudok exponálni fényképezővel.
2022. szept. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!