20-25 ezer forint alatt milyen filmes fényképezőt érdemes venni?

Figyelt kérdés

Nem a legegyszerűbbet szeretném, leginkább Minolta lett volna jó de azok elég jól beárazottak (van egy 40mm AR obim, gondoltam filmen is kipróbálom), de más márka is jó lehet, vagy akár egy jó minőségű távmérősnek (csak ne szovjetet...) is örülnék.


Csak kérdés, melyiket. Nyilván 100+ ezer forintom korabeli profi technikára nincs, de gondoltam hátha ebben az ársávban van azért komolyabb kevésbé "műanyag", gagyi váz (volt egy EOS 300-am, nem szerettem...)


2022. okt. 6. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Smena 8 nem rossz
2022. okt. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 lali24 ***** válasza:
100%

mi a problémád a szovjet fényképezőgépekkel?

nagyon jó minőségűek, kiváló az optikájuk.

(nekem is megvan még a zenit-e gép, helios optikával, igaz, már csak mint műtárgy, bár még mindig hibátlan)

2022. okt. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 Gúnyolódjál nyugodtan, csak ne itt...


#2 Akkor azon belül? A gondom az hogy ezek voltak a legkeresettebbek régen, manapság is adják-veszik-használják, kopik elég rendesen a gép, meg nem hinném hogy a megbecsültek lettek volna. Amolyan "igáslovak".


Persze egy Zorki vagy hasonló talán-talán még jó is lehet, elvégre Leica utánzatok, de az meg ritka és - szerintem - túlárazottak.


Volt egy Yashica D Minister vázam is, azt szerettem - volna. Ha nem szivárgott volna a fény be az ajtaján, mint kiderült utólag.

2022. okt. 6. 14:25
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy filmes gép kopik? A mai árak mellett? Én 1988 és 2000 között 160 db negatívot lőttem el, fele 24 kockás volt. Abba még a keleti gépek se mentek tönkre.

(mondjuk hazudok, mert az NDK csúcstechnológiás B sorozatú Prakticának a műanyagja a végére szétesett magától)


Chinont. Állítólag az nem annyira keresett, de jól működik.

2022. okt. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát vagy akármi mást, mint például:

"Eladó a képeken látható nagyon jó állapotú Zenit 122 -es analóg fényképezőgép és a hozzá tartozó objektív.

A gép tesztelt és tökéletesen működik, a fénymérője is! Friss elemekkel küldöm. Az objektív MC verzió, borotva éles képe van nyitott blendénél is. Az objektív frontlencséjén jelentéktelen tisztítási nyomok vannak, a fókusz és a blende jól működik.

Foxpost lehetséges a vevő terhére, előre utalással +1499Ft."

2022. okt. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4 Szerintem azért nem keresett mert alig van belőle eladó... elég ritka. De az ötletet köszi, észben tartom.


Közben észleltem hogy nekem nem is sima Minolta kéne hanem a Konica Autoreflex szériából valamelyik, ha a meglévő obimat akarnám ráaggatni. Ezek is ritkák és "drágák" (mivel euróban mérik, külföldi oldalakon).


Van pl. Nikonhoz is egy telém (Tokina 100-300 f4) de azért az overkill cipelni "játszósnak". A rétre, mezőre, esetleg erdőbe jó fények közé oké az mondjuk tény hogy oké lehet.


Már bánom hogy a Yashicától megváltam, elég lett volna - vélhetően - kicserélni a szigetelést.

2022. okt. 7. 12:10
 7/10 A kérdező kommentje:

#2 Azért olvasni itt-ott bizonytalan záridőkről, filmszaggató Zenitekről.


Kérdésem kiírásakor még nem voltam teljesen informált az új árakról de úgy látom piszok felmentek ezek árai is, úgyhogy vagy nem veszek vagy nem úszom meg 25 ezer alatt a normális gépet.


A Yashicát pár éve még valami négyezerért vettem, most meg 22 ezerért van egyetlen eladó a vaterán... nem lehetetlen hogy pont az a példány ami nekem is volt...

2022. okt. 7. 12:12
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ráébredtél. :) Én is ráébredtem, de előtte már beszereztem, kb. 10 éve, amire vágytam. Elfogytak ezek a gépek. Eleve igen kevés lehetett belőlük idehaza, kinek volt erre pénze? Csak egy pár komolynak. Még az EOS 300 is, eléggé a legalján, valami 170 eFt volt 1999-ben, az iszonyú pénz volt. Egyszámjegyes Canon SLR-t már nem is láttam eladót (mármint EOS 5 meg ilyesmi, nem az 1-es széria, abból volt még), de kétszámjegyesből volt több. Nikonból már akkor is több szerencse kellett.


Ami a Zenit filmszaggatását illeti, az én Zenitemnél (B) megvolt az ellenszer. De lehet hogy a többinél más volt a gép, nem volt ott az a pecek, amit figyelembe kellett venni, ezt nem tudom, csak egy Zenitem volt.

A bizonytalan záridő az 5 év szekrényben állástól is előjött már a 80-as években, a 15 éves Zenitnél. :D

2022. okt. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Na tessék, erre ma olvasom az Index fotós fórumain, EOS 5 eladó. :D Egyébként 75 ezerért. :D Dobozával, papírjaival. :)
2022. okt. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 szerintem Pentax lesz ha lesz, mert ahhoz való obim is van, igaz digitálison nem egy élesség bajnok, de filmeshez szerintem megteszi, ráadásul megegyezik a gyútávja a digi gépem kitobijával, szóval ugyanúgy felhasználható több témához is. Nem fényerős, nem éles, nem AF de jó az... :)
2022. okt. 8. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!