Mekkora ram kell minimum, hogy teljesen simán működjön akár egyszerre is a lightroom és PS?

Figyelt kérdés
Meg esetleg videóvágó program is. Tényleg minimum 64 giga kell? Tényleg nem létezik olyan laptop amivel ilyen munkát jól lehet végezni, vagy legalább 1 milliót rá kell költeni?
2022. okt. 15. 18:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64 azért nem kell, de legalább 16 legyen, de jobb, ha több van.
2022. okt. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mekkora legyen a budget? Félmillió elég kb?
2022. okt. 15. 18:26
 3/15 anonim ***** válasza:
28%

Mi az hogy egyszerre?

Három monitorod van, három kezed, három egered, és egyszerre, egyidejűleg akarsz mindháromban dolgozni?

Margit, normális?

2022. okt. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Van, hogy lightroomból megnyitom PSben a képet :) a lightroom meg a jelenlegi gépemen nagyon durván belassul, laggol.
2022. okt. 15. 19:51
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

És közben a háttérben videót renderelsz, értem.

Egyébként nekem 16GB RAM-mal gyönyörűen megy párhuzamosan PS és LR.

Nem lehet, hogy a CPU a gyenge láncszem?

Ja, ne felejtsd el ezt a hsz-t is lepontozni, köszönöm.

2022. okt. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
#4 Milyen alkatrészekből áll a jelenlegi géped és mire szoktad használni az Adobe programjait?
2022. okt. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Huh asus g751j azt hiszem a neve. Nyilván fotók szerkesztésére 😁 videót vágni pedig nem tudok, mert az a davinci el se indult rajta. Azt majd a következő gépemen tanulnám meg.
2022. okt. 15. 20:06
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Erről van akkor szó?

[link]

Én a memóriát bővíteném 16 GBra, az kisebb dolgokra elég kell legyen.

Nyilván nem mindegy, hogy hány réteggel és mekkora felbontású képekk dolgozol és milyen módosításokat végzel rajtuk, azért kérdeztem.

Szóval a fotók szerkesztésére válaszból nem tudtuk meg a lényeget.

2022. okt. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az enyémben 860M videókártya van, de így néz ki
2022. okt. 15. 20:14
 10/15 A kérdező kommentje:
Második felét most látom. Raw, átlagos 20 megapixel körüli méretű képek. Rétegeket nem nagyon használok. Psben cameraraw szűrőt szoktam a képre tenni esetleg, meg inkább abban tüntetek el dolgokat a fotóról pl. Vagy ha valani nagyon extrém jó kép, akkor psben csinálom meg, a többit meg általában lrban szoktam.
2022. okt. 15. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!