Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » 200 ezer forint alatt fullfram...

200 ezer forint alatt fullframe csak a Canon 5D Classic, esetleg MKII, 6D, illetve Nikon D610 / 700 / 800 ami szóba jöhet?

Figyelt kérdés

Ahogy látom tükör nélküliből nem nagyon van kínálat ennyiért, még az "ős-MKI" Sony A7 is többe kerül.


Nikont hamarabb vennék mint Canont, csak azzal nem nagyon lehet manuálozni a bázistávolság miatt...


Jelenleg 4/3-on vagyok...


2022. nov. 9. 15:29
1 2
 1/12 Mojjo ***** válasza:
Ha manuálozni akarsz, Pentax K1. Ugyan 200 ezer alatt az sem lesz, de pl nemrég volt egy 230-ért a fotoplusban, szóval kicsivel felette talán nem lehetetlen az ügy. És nem kicsit jobb egy 5D-nél.
2022. nov. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát jobb jobb, de kétszer annyiért adják, 400 ezer alatt nem kapni. Szerintem az a 230 ezres az valami 300 ezer expos lelakott kopáshalmaz lehetett.
2022. nov. 9. 16:21
 3/12 Mojjo ***** válasza:

@2: 130k expós volt (300k-ra garantált zárral) és teljesen jó állapotban. Tudom, mert megvettem :)

Pentaxos adok-veszekekben fel szokott bukkanni és 300 alatt, 400-ért én még sosem láttam. Legalábbis nem az utóbbi években.

2022. nov. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Mojjo ***** válasza:
Egyébként az 5D markII is egy remek gép, ha találsz annyiért, amiért neked kellene. 200 ezer huf viszont manapság borzasztó kevés bármiféle fényképezőre, nemhogy full framera, szóval igen, milc esélytelen. Pedig manuál obizni a Pentax dslr-ek mellett még a milcek nagyon jók.
2022. nov. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az a gondom, hogy nekem elegendő lenne igazából a képalkotás is minden extra feature nélkül is (arra lenne másik hétköznapi gép), arra meg akár jó is lehet az 5D (árban is...), de kicsit "luxus" lenne csak azért gépet vennem hogy "kiélhessem" a fullframe iránti vágyamat. Nem csak simán a nagy szenzor, hanem annak minden előnye ami vonz. Még ha "elavult" is az.


Én mindig úgy voltam ha már veszek valamit akkor az legyen multifunkciós, jó videó, jó képalkotás, viszonylag jó méret, ilyesmi. Erre jó a 4/3. De komolyabb képalkotásra már nem igazán.

2022. nov. 10. 11:56
 6/12 Mojjo ***** válasza:
Miért ne lenne alkalmas komoly képalkotásra a m4/3? Professzionális fotósok is használják, nem is kevesen. Madár- illetve kb mindenféle állatfotóra, illetve makróra kb verhetetlen. Portréra is vannak remek objektívek. Az Olympus bizonyos kamerái tájfotóra is remekek, a megemelhető pixelszám miatt. Esküvőfotóra talán nem ezt a rendszert választanám, de vannak, akik ezt teszik. Nem tudom elképzelni, hogy valaki képeinek a minőségét a m4/3 rendszer limitálná, ha csak nem nagyon speciális területen fotózó profi fotós, speciális végfelhasználói igények mellett. Ahova mondjuk középformátum kell amúgy is.
2022. nov. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6 én ezt szeretném most megérteni, nem kötözködni akarok. Miért jobb a 4/3 madarakra, mint a ff? Ff képet utólag kivágom, és akkor ugyanazt a "zoomot" megkapom. Csak sokkal könnyebb komponálni, mert kisebb az esélye, hogy a csőre vagy lába nincs benne a képben. Vagy rosszul gondolom?
2022. nov. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Mojjo ***** válasza:

@7: Nem kötözködés, teljesen jó és jogos kérdés. De az utólagos vágást nem tartom egyenrangúnak egy normál képpel, amit amúgy szintén lehet vágni. Pl pont a komponálás miatt, ami a keresőben dől el, nem utólagos vágással. Nem mindegy, hogy 300 vagy 600mm kivágását látod a keresőben. De persze kinek mi. Meg utólagos vágásnál az előtér/háttér bokeh 1/3 -2/3 arányára vigyázni... szarozós dolog, senki nem is törődik vele és meglátszik az eredményen.

Mindenesetre ami mindentől függetlenül bizonyos: m4/3-al viszonylag könnyű és kompakt módon lehet szupertele felszerelést hurcolgatni.

2022. nov. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8, az utolsó pont az teljesen igaz (valószínűleg a többi is, de nekem ez már magas hahaha). De én szeretem a nagy telémet cipelni.kondinak tök jó. Bár nyilván vannak helyzetek amikor a lumix g9 és leica 100 400 kombó sokkal jobb.
2022. nov. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Mojjo ***** válasza:
@9: Ha madarászás, akkor OM-System (Olympus) OM-1. Az AF rendszere messze-messze a legjobb minden m4/3-os váz közül erre a célra.
2022. nov. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!