2,4 GHz vagy UHF-es? Vajon honnan tudnám meg biztosra, hogy milyen frekin üzemel a mikrofon?

Figyelt kérdés

csak egy példa:

[link]


Itt is ellentmondó, mert a nevében az van, hogy 2,4GHz, de alatta pedig UHF transmission. Most akkor melyik? az eladó természetesen nem tudja ...


Eddig 3 különböző típust rendeltem az ilyen kis "kockamikrofonból", és abból kettő analóg UHF-es volt (610-669 MHz között), egy volt ténylegesen 2,4 GHz-es digitális.


Ha pedig sehonnan se tudom meg, akkor kérdés, melyikkel járok jobban, rosszabbul? Tudom, nehéz kérdés, na meg mindenki másra esküszik, de talán akkor érdemes az egyéb paramétereit nézni? pl akku?



2022. nov. 10. 10:48
1 2
 1/12 Morzsi007 ***** válasza:
42%

Az UHF-es inkább analóg megoldás, nincs késés, természetesebb lehet a hangja, viszont lehetnek zavaró tényezők, súgás, interferencia, stb.

2,4GHz-nél jel konvertálás digitálisra, veszteség, késés, mégha minimális jobb esetben, de nem nem igen lehet zavaró tényező.

2022. nov. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"Itt is ellentmondó, mert a nevében az van, hogy 2,4GHz, de alatta pedig UHF transmission."

És ezzel mi a gond?

[link]

2022. nov. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1

tehát ugyan van késés, de nem zavaró tényező? hát ... ez meglep.


2

az hogy a 2,4 GHz nem igazán UHF tartomány. ahogy egyébként az a nagyon kevés, aki helyesen adta meg, annak úgy is van, eddig 520-690 közöttieket láttam.

a késé pedig az egyik, de a stabilitást, a terjedési tulajdonságot tenném első helyre különbségként.

a probléma az, hogy ezek közül nem lehet eldönte, melyik milyen, mert maga az eladó se tudja.

2022. nov. 10. 11:57
 4/12 A kérdező kommentje:

itt egy másik gyöngyszem ...

szóval akkor digit 2,4 vagy analóg UHF vajon?


[link]


a címben: "2.4GHz Wireless Lavalier Microphone System"

a leírásban: "Carrier frequency: 675.00 MHz ~689.7 MHz"

2022. nov. 10. 12:03
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Vegyél egy rádió scannert (legalább 30MHz-3GHz) és mérd meg hol ad.
2022. nov. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
oké, de jó lenne ezt rendelés előtt tudni :)
2022. nov. 10. 12:41
 7/12 anonim ***** válasza:

Vagy hiszel az áru leírásának vagy nem.


Menj olyan boltba ahol helyben kipóbálható lemérhető...

2022. nov. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

de hinni se tudok. ,ha egyszer ellentmondó a leírás. épp ez a bajom :)


hogy rendelsz meg egy olyan autógumit, aminek a paramétereiben az van, hogy 13" és 15" -os egyszerre?

2022. nov. 10. 15:52
 9/12 Szirty ***** válasza:

"Itt is ellentmondó, mert a nevében az van, hogy 2,4GHz, de alatta pedig UHF transmission."


Én nem láttam a nevében azt hogy 2.4GHz, nem találtam a nevét.

Az UHF karaktersorozat pedig nem szerepel azon az oldalon.


De mindegy, én soha nem tájékozódom webshopok termékleírásai alapján, mert a sok termék miat egy-egy konkrét példányra igencsak kevés időt fordítanak. Ezért vagy a nagy semmi a leírás, vagy oda copy/paste-elnek valamit valahonnan, ami vagy igaz vagy nem arra a termékre. Nem is említve az extrém blődségeket ami sajnos szintén nem ritka.


Az azonosító (típus/gyártó) alapján megkeresem máshol (lehetőleg a gyártó oldalán) a részletes adatokat és annak alapján megyek tovább.


Ha egy webshop valamit hihetetlenül nagyon el akar adni valamit, de se műszaki adat (vagy az nagyon túlzó) se a gyártó, se a típus nem derül ki, és még hihetetlenül olcsó és akciós is, azt figyelmen kívül hagyom mert a mézesmadzag nem kenyerem.

Ezt javaslom neked is.

2022. nov. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak javasolni tudom a 'humott szem' technikát és utólag se méregess mert csak csalódás érhet. 🙄
2022. nov. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!