Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kinek mi a véleménye a Canon...

Kinek mi a véleménye a Canon EOS 7D-ről?

Figyelt kérdés

2022. dec. 21. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
Nem használtam, csak a 70D-t, de az egy jó kamera volt, és tudtommal a 7D is elég jó. Biztosan előrelépés lesz. Ha jól emlékszem a 7D az full frame igaz? Vagy csak a 6Dk voltak ff-ek?
2022. dec. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

A 7D az APS-C.


Hát, az a baj, hogy itt most a 13 éves gyártmány szakálla meg a 7D felnőttsége pont semlegesíti egymást. Mindazonáltal amennyiért használtan kínálják (egy százas), és nem megy tönkre mondjuk 3 évig még, akkor alighanem kellemes élményeket szerez a felhasználójának.

2022. dec. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Azt hiszem hogy az is full frame. Igazából suliba használtam, megtetszett és gondoltam kérdezek róla véleményeket mielőtt vennék egyet.
2022. dec. 21. 23:26
 4/11 Mojjo ***** válasza:
59%

Nem full frame, hanem aps-c. Muzeális darab, még a dinoszauruszok korában dobták a piacra. Nem hiszem, hogy érdemes lenne ilyen korú gépet venni. Ráadásul pl az érzékelője már a saját korában is meglehetősen rossznak számított dinamika-átfogás szempontjából.

Szerintem érdemesebb újabb vázat nézni.

2022. dec. 22. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%

A 7D egyértelműen APS-C szenzoros, nem full frame. De mivel itt bárki bármit írhat, ne higgy senki véleményének, ellenőrizd le. Ezer és egy cikket, tesztet, termék adatlapot találsz róla, amik leírják az igazságot. Meg azt is, hogy milyennek tartották akkor, amikor megjelent. Ami jó régen volt.


Ma már egész olcsón hozza juthatsz. Ha spórolás a cél és ez fontosabb minden másnál, akkor lehet jó opció. De nem biztos, hogy igazán jó választás. Főleg, ha a minőség fontosabb a spórolásnál.

2022. dec. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

"Ma már egész olcsón hozza juthatsz"

Szerintem az egészen olcsó az a fele annyiba kerülő 50D, vagy a harmadannyiba kerülő 20D, meg hasonlók.


"Ráadásul pl az érzékelője már a saját korában is meglehetősen rossznak számított dinamika-átfogás szempontjából."

Hol lehet erről olvasni? Mert mások szerint meg: "The EOS 7D's overall performance is pretty much in line with the competition in this test."

2022. dec. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mojjo ***** válasza:
@6: dxomark. Szinte az összes gép szenzora tesztelve van 3 szempont szerint ott, ez az egyik.
2022. dec. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Van különbség valóban, egy fél értéknyi, mondjuk a Nikon 300s javára, amit a dpreview összehasonlíthatónak vél.
2022. dec. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
13 éves technika. Mai szemmel nézve már elavult. 7D szériából inkább Mark II-t célozz meg, de befektetésként sajnos még ez sem igazán fogható fel, mert mikor eladnád, arra már mindenki MILC-et akar venni.
2022. dec. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%
Használt gépet nem befektetésként kell venni, hanem megdögléséig kihasználni.
2022. dec. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!