Sony dcr-hc18 -as minidv kameráról hogy tudok digitalizálni?

Figyelt kérdés
Kazettás videókamkorder, találtam a fiókban hozzá egy USB kábelt ami jó mert rádugom a számítógépre de nem érzékeli sajnos, milyen driver kell hozzá? Nehéz átjátszani mp4-re? Sok értékes emlék van kazettán köszönöm előre s.
2023. febr. 4. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy firewire kábellel kellene összekötni egy ilyen csatlakozós számítógéppel. Meg kell egy program, ami kezeli a DV kamerát. Valami régebbi videoszerkesztő például.

Aztán a fájlokat át kell konvertálni mp4-re. Figyelni kell, hogy beállítható legyen a konvertáló programban a képarány, mert enélkül torz lesz kissé a kép.

2023. febr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jajj eladtam volt 10 éve egy firevire csak már akkor sem értettem a digitalizáláshoz azért túl adtam rajta.

Akkor bukta így?

2023. febr. 4. 16:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Rajtad áll. Ha kerítesz alkalmas eszközt, akkor nem. Anélkül, igen.
2023. febr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Firewire a legcélszerűbb, de akár egy AV kábeles digitalizáló is megoldás lehet, bár nem olcsóbb semmivel.


[link]


Valami ilyesmi kell neked, biztosan van olcsóbb keresni kell. Ezekhez szoktak adni CD-t is, szóval a driver biztos adott. Onnantól már sok program kezeli.

2023. febr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2023. febr. 13. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!