Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hányan vásároltatok már...

Hányan vásároltatok már hitelre eszközt?

Figyelt kérdés
Egy nagyobb értékű fényképezőszettet szeretnék vásárolni, de nem sok félretett pénzem van, ami miatt áruhitelt szeretnék felvenni. Mennyire éri meg? Kinek milyen tapasztalatai vannak?

2023. márc. 30. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem éri meg, mert egy ilyen hobbi tárgyért nem érdemes még kamatot is fizetni, meg ha megvan, akkor sem hozza a pénzt - legalábbis nálad, gondolom.


Megéri, mert vágysz rá, és egyszer élsz, a pénz pedig csak eszköz, nem cél, nem tesz boldogabbá a bankszámládon található összeg nagysága.


Aztán most döntsd el te. :)

2023. márc. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Ha eddig nem tudtál félre tenni, lehet ezután sem fogsz tudni félre tenni, akkor hogyan törleszted a hitelt?
2023. márc. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A hitel törlesztőjét ki lehet gazdálkodni, de összegyüjteni a vételárat, az más. Lakást is minek vesznek hitelre? Össze is gyűjthetnék előbb az árát. Vedd meg hitelre, csak sose számold ki, mennyibe is lesz neked a futam végén és mennyit is fog érni abban a pillanatban. Megsúgom, a felét kb.
2023. márc. 31. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Első digitális gépem hitelre egy Minolta Z1 volt. 150 ezer bolti ár helyett 190 ezer volt a hitel végére. 50 ezerért adtam el pár év múlva. De volt gépem és az minden pénzt megért, mert a fotózás a hobbim.
2023. márc. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A hitelek sem mind egyformák. 0% THM-nél ugyanannyit fizetsz a termékért, mintha KP-ért vennéd meg, nem kerül semmivel többe, de érdemes alaposan kiszámolni, mert sok mindennel trükköznek a bankok.


Azzal, hogy hitelre sokkal előbb megkapod a terméket, mint összespórolnád az árát, akár jobban is járhatsz. Viszont ha nem pénztermelő eszköz, csak hobbi, akkor anyagi értelemben nem éri meg, csak érzelmileg.


Az a legfontosabb kérdés, hogy a hitel törlesztésére van-e pénzed? Mert ha spórolni sem tudsz, akkor a törlesztő részletekre miből lesz pénzed?

Egy több éves hitel törlesztési kötelezettség bevállalása előtt érdemes megpróbálnod néhány hónapig félretenni annyi pénzt, amennyit a törlesztésre kéne befizetned. Ha megy, akkor nagyobb eséllyel sikerül spórolnod is, meg a hitelt törleszteni is majd. Ha nem megy, akkor viszont a hitelre se lesz pénzed.


Ezt egyébként a bank is ki fogja számolni és ha a fizetésed alapján nem jön ki hogy meg is élj és törleszteni is tudj, akkor nem is fogják megadni a hitelt.


Én egy objektívet akartam venni 0% THM-re. Meg volt az ára, de ha nem kerül többe, megérte volna a hitel, addig kamatozik a pénzem befektetésben. Viszont a bank nem adta meg a hitelt.


Érdemes utána olvasnod, hogyan működnek a hitelek és egyéb pénzügyek:

[link]

2023. márc. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"de érdemes alaposan kiszámolni, mert sok mindennel trükköznek a bankok."


Például mikkel?

2023. márc. 31. 08:55
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Ford Fiesta, hűtőszekrény, automata mosógép, egy 6D, ezeket vettem részletre. Jól elvoltam az ügyletekkel. Pedig a Fiestát 2006-ban vettem, devizás hitelre. Ez volt az útja annak, hogy különféle árucikkekhez jussak, mielőtt ősz szakállam lesz. Hogy ezért többet kell fizetnem, azt elfogadtam - ez ilyen világ.
2023. márc. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy fényképezőszettről van szó, így ha nem egy használt eszköz normális objektívekkel, hanem boltból újonnan, így gondolom, hogy kitobjektív van hozzá. Na az abszolút nem éri meg, mert fos.
2023. ápr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!