Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Vadkamera - mi a véleményetek...

Vadkamera - mi a véleményetek erről a vadkameráról?

Figyelt kérdés

főleg az érdekelne, hogy ez vaksötétben max milyen távolról képes képet rögzíteni?


esetleg plusz infralámpát érdemes még szerelni mellé?


[link]



2023. ápr. 14. 23:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Saját infrával 25 méter.
2023. ápr. 15. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
kösz. és érdemes tenni mellé még + infrareflektort? ha igen, mekkorát?
2023. ápr. 15. 05:51
 3/12 A kérdező kommentje:

valami ilyenre gondoltam:


[link]


vagy nem tudom, milyen nagysággal, erősséggel kell számolni de hogy tuti biztos legyen a jó minőség kb 20-30 méteren, akkor nagyobbat. van ennek valami kiszámítási módja? ez a nagyobb 30m-t ír, de akkor a kamera elég kis méretű saját infrared része elég gyenge lehet, nem?


[link]

2023. ápr. 15. 09:47
 4/12 anonim ***** válasza:

Van két dolog ami nem függ egymástól.

A mozgás detektálás és a téma megvilágítása.

A mozgásérzékelő PIR, aminek függvénye hogy mekkora és milyen távolságban mozgó dolog triggereli.

Ha megvan a trigger, bekapcsolja a lámpát, és csinálja a felvételt. Hogy mennyire van jól bevilágítva, az a környezeten is múlik, meg a távolságon.

Kb. 10 méterrel számolj. Plusz lámpával se lesz több.

https://www.youtube.com/watch?v=1oUZHK1A0Z4

2023. ápr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Amekkora területet bevilágítasz... Mit gondoltál mekkora területet fogsz látni a felvételen?
2023. ápr. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

nem tudom, írnak mindenfélét, de nyilván jó lenne ha nem csak közvetlen a kamera előtt venné ami éppen van, az úgy nem sokat ér. szóval ha 10m, akkor az nem sok, de végül is valami ...

kérdés hogy akkor érdemes-e egyáltalán mellé még + refit tenni.

2023. ápr. 16. 19:38
 7/12 anonim ***** válasza:
Nézd, ha nagyobb területet világítasz be, akkor nagyobb terület fog látszódni. Nem teljesen értem, hogy ez miért nem evidens. A mozgásérzékeléssel lehetnek problémák max., azt ki kell tapasztalni.
2023. ápr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
igen, pont ezért írtam, hogy akkor ezek szerint nincs értelme a nagyobb bevilágításnak, ha a mozgásérzékelő úgyis meghatározza a távolságot.
2023. ápr. 16. 20:05
 9/12 A kérdező kommentje:

van egy képem. ez alapján azt gondolom, hogy csak kb 3-4 m-t képes bevilágítani, mert a képen látható, hogy a vaddisznó mögött nem sokkal már elég sötét van.

szóval azt a 30 métert kínai módomn kell számolni és valójában 4-5m és így akkor tényleg érdemes a nagyobb reflektort kitenni vagy a PIR miatt semmi értelme?


[link]

2023. ápr. 16. 21:30
 10/12 A kérdező kommentje:

na meg mosgt nézem, hogy llítólag 20 méterre is érzékel a PIR ...

de ugye itt pont azt írtátok, hogy képtelenség mert sokszor a jobb minőség is csak 2 méterre érzékel.


akkor tulképp ebből semmit ne higgyek el?


#1

azt a 25 métert sikerült mérned vagy más hasonló alapján írtad?

2023. ápr. 25. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!