Kamera tudorok, milyen jó minőségű felvételeket készítő amatőr kamerát ajánlotok, utazások felvételére, vegyesen képek és videofelvételek készítésére?

Figyelt kérdés

Utazásaim rögzítésére keresek kamerát. Mondjuk úgy, hogy vlog kamerát. Saját célra, magamnak szeretném minél jobb minőségben rögzíteni az emlékeket. A témák vegyesek, természet, városok, nappali és éjjeli felvételek is előfordulhatnak.

Ezért nem akarok vérprofi és drága eszközt. Olyat keresek, ami csak százezrekbe kerül, de már tudja amire szükségem van.


Az igényeim: korlátlan (amíg be nem telik a kártya) videót tudjon 4K 60 fps-ben röccenésmentesen rögzíteni, szép minőségben. HDR képesség előny. Ha csatlakoztatható hozzá külső mikrofon, akkor annak is örülnék, de ha mellette a beépített mic is tisztességesen rögzít, az sem baj (de nem szeretném, ha a mechanika zajait átvenné).


Képeket is lőnék vele, nem csak videókat vennék fel.


Néhány vlogger csatornáján látom, hogy egészen szép felvéteik vannak és nem hiszem, hogy túl drága kamerával dolgoznának. Tudom, hogy vannak profi vloggerek, akik több milliós kamerákat vesznek, de sok olyan van, akik biztosan nem, de ők is sokszor nagyon szép felvételeket készítenek.

Biztosan van valamilyen aktuális best seller kamera ilyen célokra, amit a videózós többség használ, jó ár-tudás-minőség aránnyal.


Lehet videokamera, vagy lehet fényképezőgép, amely képes videót rögzíteni. Ha fényképezőgép, akkor lehet csak váz (ebben az esetben optikára is elfogadok javaslatot), de lehet valamilyen jó bundle, valamilyen elfogadható optikával egy csomagban.

Azt is tudom, hogy még így is tágan értelmezhető, hogy mit akarok, de jobban nem tudom elmagyarázni. Azt is, hogy beállításoktól is függ, hogy milyen felvételek születnek, ezt majd kikísérletezem. Az a fontos, hogy az alap hardver jó legyen.



2023. ápr. 22. 22:58
 1/10 A kérdező kommentje:
Előre is kösz, ha valaki tud valamilyen jó javaslatot írni.
2023. ápr. 22. 23:00
 2/10 anonim ***** válasza:

Na egy újabb kérdés ahol van egy max 199ezer forintos költségplafon és találnunk kellene egy olyan eszközt ami mindent, de mindent tud amit manapság egy kamerának tudnia kell. max 199ért! Vagy a "százezrekbe kerül"-t értelmezhetjük 900ezernek is, mert végülis az is "százezrek".

Mutass egy olyan jútúbert akinek szépek a videói és szerinted olcsó kamerával dolgozik. Kiváncsi vagyok milyenekkel dolgoznak.

2023. ápr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Neked jó lesz a panasonic fz300 is...
2023. ápr. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem 199 ezer forint a költségplafon (ezt egy szóval nem említettem), csak ne legyen milliós technika. Ebben a kategóriában bármilyen ötletet szívesen veszek és eldöntöm, hogy melyiket választom.

Ha azt írom, hogy milliós nagyságrendű lehet, akkor arra érkeznek kötekedők, hogy burzsuj vagyok.

Veszekedésekbe nem mennék bele.

A kérdésem az volt, hogy melyik az a kamera, ami már tudja az adott feltételeket. Ha egy minimum 300 ezres kamera, vagy 400 ezres, akkor annyi és annyiért fogom megvenni. De ha van olyan kamera, amely tudja azt, amire szükségem van és csak 250 ezer, akkor azt veszem.

Az FZ300-at megnéztem most és nem tudja, de amúgy jó értékelései vannak.

2023. ápr. 23. 09:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Keress egy olyan vlogot, vlogokat, aminek a minősége tetszik és ilyesmivel te is elégedett lennél és nézd meg a leírást, hogy mit használ, döntő többségében le szokták írni. Ezt azért is javaslom, mert lehet nincs is szükséged mindenre, amit most felsoroltál és arra, amire neked kell, elég lenne valami olcsóbb is. Gondolom azért nem mindegy, hogy 200 vagy 500 ezer lesz. Ha gyűjtöttél infókat, nagyon ajánlom, hogy ne csak az újakat nézd, időnként használtan is nagyon jó dolgokat ki lehet fogni. Van aki hirtelen felindulásból vesz egy kamerát, aztán pár hét-hónap után elfogy a lelkesedése egy alig használtan, tökéletes állapotban, de kedvezőbb áron megpróbálja eladni.
2023. ápr. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nézegettem, ki mit használ. Akik bemutatták, azoknál meglepő volt, hogy sokan telefonnal videóznak és egészen szépek az eredmények. Persze nem akármilyen telefonnal és használnak valamilyen gimbalt. Sok túrázó DJIP2-t használ, az sem alkot rossz minőséget 4K-ban, 150 ezerért főleg nem. A rendszeres, nézettebb vloggerek és túrázó videósok már félmillió és millió közötti vázat használnak, ehhez még jön a legalább hasonló, vagy inkább sokkal magasabb értékű optika és egyebek. Ezeknél már kicsit az volt az érzésem, hogy ágyúval lőnek verébre és nekik már megszokott márkáik vannak.

Az egyik videós bemutatta a Sony α7III kameráját, de az is mindennel együtt elmondása szerint 2 millióba került neki (csak a váz 730 ezertől kapható). Az is más, amikor valakinek egy befektetés és más az is, amikor valaki hobbi célra használja. Ha ellopják, vagy leejtem, akkor sajnálnék veszni egy nagy értékű kamerát.

A legjobb, amit kinéztem volna magamnak, a BDPCC4K váz félmillióért, de akkor ahhoz is még vennem kellene mindenfélét és az összértékén kívül túl nagy lenne a rig, számomra kevésbé hordozható. Ez egyébként is meghaladná a képességeimet és nekem felesleges egy filmes kamera, ez a BM fotózásra sem igazán alkalmas.

Nem szeretem, ha túl szemcsés a kép a kis érzékelő miatt, főleg nem 4K-ban és sokszor szeretek zoomolni. Ezek miatt kiesnek a lehetőségek közül a telefonok és a DJIP2 (utóbbi is kifejezetten csak videós mikrokamera és én fotózni is szeretnék).

Figyelgetem most még a használtakat is. Talán találok valami jobb állapotút, ami találkozik az elképzeléseimmel. Úgyis csak akkor veszem meg, ha személyesen kipróbálhatom.

Köszönöm a segítséget, javaslatokat.

2023. ápr. 23. 18:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Ömmm... pontosan! Nem kell ágyúval lövöldözni! Kezdj el a telefonoddal - már ha van értelmezhető minőségű kamerája - videózni. Addig teljesen felesleges bevásárolni egy MTVA-s közvetítőkocsira való eszközt amig nem tudod, hogy fog-e tetszeni egyáltalán a vlogolás, tudod-e csinálni, akarod-e csinálni, nem fogod-e megúnni a második videó után. Nem kell először a 4K sem és a csúcs mikrofon sem.

Nekem volt olympus kamerám, előtte Nikon masinám is... eladtam őket a francba, mert meguntam nagyon hamar a cipelésüket. Vettem egy komolyabb iPhonet és azzal fotózom. Amúgyis ott van nálam a térképek miatt, kicsi és könnyű. Kezdésnek bőven elég.

2023. ápr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A telefonomban nincs megfelelő kamera.

Nem vlogolni akarok, ahhoz csak hasonlítottam. Hasonló felvételeket készítenék, amilyeneket a vlogokat készítők is szoktak. Ők is mennek minden irányba és nem csak magukat rögzítik, hanem azt is, amit látnak. Utazgatok, túrázgatok és ezt szeretném felvenni. Én nem lennék rajta.

Ha egy csatornát működtetnék, akkor sem akarnék mozis, vagy televíziós minőséget. Mert felesleges. Vannak videósok, akik mégis megveszik a legkomolyabb kamerákat, Netflix approved szintű kamerákkal vlogolnak, vagy készítenek tech videókat, podcastokat, ami overkill. Lehet, hogy csak techmániások, akik az elérhető legjobbakat veszik meg.

Nekem csak saját elvárásaim vannak abból a szempontból, ha visszanézem a felvételeimet 5, 10, 15 év múlva, akkor is örömmel nézegethessem.

Az iPhone nem rossz, egyre jobb kamerák vannak bennük. A jelenlegi telefonom ehhez képest csak nevetséges képminőséget tud, ezt leszámítva jó telefon, minden másra tökéletes. Ha le akarnám cseréni csak a kamera miatt, akkor is mindenképpen ki kellene adnom nem kevés pénzt. Ezért gondoltam, hogy akkor inkább veszek egy kamerát. Van egy régi kamerám, de az sajnos csak fullhd és mostanában romlott el, ebben az optikai zoomot szerettem.

2023. ápr. 23. 23:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Sony A6400 + a neked megfelelő 1-2 obi. Én pl egy Tamron 18-200 mm 3.5-6.3 obit vennék hozzá mindenes zoomnak, meg valami fényerős 35 vagy 50 mm-es fixet örömfényképezni. Pl a 7Artisans 35mm 0.95 mindig piszkálta a fantáziám, egyszer végre veszek majd egyet.
2023. ápr. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utánanézek.
2023. máj. 1. 01:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!