Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőgépen 128 GB-s SD...

Fényképezőgépen 128 GB-s SD kártyájàt nem lehet megnyitni akárhogy és akármilyen eszközön próbàlkoztam! Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Miközben dolgoztam a képekkel, egyszer csak nem töltöttem be, kiléptem, és utána amikor próbáltam visszalépni a mappába már nem engedett! 3 laptopon próbáltam meg, egyiken sem sikerült, utána pedig már a fényképezőgépem sem nyitotta meg! Laptopon csak akkor nyithatnám meg ha megformáznám, viszont azt nem szeretném mivel akkor elvesznének a képeim. Máskor is használtam/ dugtam már bele a laptopba ezt a kártyát és akkor nem volt semmi ilyen baj! Szerintetek mi lehet a baja? És hogyan lehetne (lehetőség szerint ingyen) visszaállítani? Elég fontos ez az egész nekem, sőt most egy kiállításra kellenének a képek és nem tudom megnyitni őket! Előre is köszönöm a válaszaitokat!

2023. máj. 3. 23:07
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

A balfácánokat nem sajnálja az ember. Ha fontos a képanyag, olyan gépet vegyél, amelyik két kártyára dolgozik. Ennek hiányában amikor hazaérsz, azonnal töltsd le a képeket a számítógépre, vagy külső merevlemezre, persze a kártyán is meghagyva a képeket a végső archiválásig. Én három példányban archiválok.

Ezerszer lerágott csont ez.

Aztán vannak recovery programok, a Sandisk kártyákhoz szoktak adni egy kódot, amivel el leeht indítani, de találni a google alapján is ilyeneket. A lehetőleg ingyen kitétel meg nagyon szánalmas, hát most érnek valamit a képek, vagy nem?

Jó kártya volt, vagy valami fos? Egy jó kártya van, a Sandisk. Ha nem azt használtál, akkor duplán megérdemled sorsodat.

Gondolom, belekötsz a stílusba, miközben az információk a lényeg.

2023. máj. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kezdjük ott hogy nem fos se a kártya, se a gép! A kártya Sandisk, a gép pedig egy Canon EOS 2000D

szóval mind a kettő jó! Ès ahogy már említettem, máskor semmi probléma nem volt vele!

2023. máj. 4. 07:20
 3/7 A kérdező kommentje:
Az ingyenes megoldáshoz nem ragaszkodok mert fontosak a képek csak ha esetleg megoldható lenne ingyenesen akkor jó lenne:)
2023. máj. 4. 07:24
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Várjál. Szóval úgy dolgoztál a képekkel, hogy azok az SD kártyán voltak? Már bocsánat, de ha így volt akkor nagyon hülye voltál. Alap, hogy rögtön átmásoljuk róla, mert az SD kártya csak adatátvitelre van és nem adattárolásra. Az egyik legmegbízhatattlanabb és legsérülékenyebb memória az SD kártya.


Tudni kéne mondjuk, hogy mit értesz azon, hogy nem nyílik meg. Nem érzékeli a gép? Nem látja a kártyát? Vagy csak nem nyílnak meg a fájlok?

2023. máj. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 gbenyov ***** válasza:

Nem lehet tudni, hogy mi történt. Pl. Lehet, hogy akár a fényképezőgép, akár a sz.gép áram alatt volt amikor ki- vagy betoltad a kártyát.

Én lefuttatnék a kártyán egy "visszatörlés" programot.

Hátha sok kép ismét meglelhető volna?

2023. máj. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valamilyen sérülés történt a fájlrendszeren. Próbálj ki valamilyen helyreállító szoftvert. A Recuva pl. teljesen ingyenes és egész jól szokott működni. [link]
2023. máj. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek:) Azóta már megvannak a képek.
2023. júl. 6. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!