Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Használ valaki Freewelles Nd...

Használ valaki Freewelles Nd szűrőt a drónjához?

Figyelt kérdés

Dj air 2s drón és Freewell ND/PL szűrő van hozzá, 8-tól 64-ig. Látom, hogy állítható ez a szűrő. Pontosan mit lehet állítani (még nem tudtam kipróbálni, de az elméleti tudást szeretném megszerezni) és milyen fényviszonyoknál melyiket érdemes használni.

Eddig sima nd szűrőt használtam.

Napfelkeltekor és napnyugtakor a 4 est, borús időnél a 8 ast és napsütéses időnél a 16 ost.

Minden tanácsot meghallgatok és köszönöm szépen!



2023. máj. 4. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
Drónra minek? Bemozdult képet szertnél készíteni? Vagy mi a frászt csinál egy ND szűrő a neplementével?
2023. máj. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én sem értem igazán mi értelme az nd szűrőnek drónon..

Nagyon hosszú záridőt ugysem tudsz alkalmazni, mert be fog mozdulni.

Naplememtét napkeltét ki tudsz exponálni szűrő nélkül is. Borús időben meg minek akarnád még tovább csökkenteni a szenzorra érkező fényt?

2023. máj. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A videóhoz kell az nd szűrő nem a fényképhez. Nd szűrővel sokkal szebb a videó, nem annyira éles, kellemes a szemnek.

A polarizált részt szeretném megérteni, hogy azt mikor hogyan használják.

A borús időt úgy értem, hogy nem erős napfény hanem a hajnali vagy esti fénynél erősebb de nem is tűző napfény.

2023. máj. 4. 18:26
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

"Nd szűrővel sokkal szebb a videó, nem annyira éles, kellemes a szemnek."

Te miről beszélsz? Az ND szűrő kizárólag a fény mennyiségét csökkenti, nem lesz tőle kevésbé éles. Max akkor ha valami gagyi fos minőségű a szűrő, akkor okozhat egy kis életlenséget...

2023. máj. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Neked fogalmad sincs a videózásról.
2023. máj. 5. 22:37
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Hogyne lenne. Te beszélsz hülyeségeket.
2023. máj. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
😂 na takarodj
2023. máj. 6. 03:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!