Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ez miért lehet, mit állítok...

Ez miért lehet, mit állítok rosszul be?

Figyelt kérdés

Egy OM-D EM-1 mkI vázon használok AF adapterrel stab. nélküli Canon objektívet, minden exif adat átmegy, azaz tudja hogy milyen obi van rajta, milyen gyújtótávolsággal.


A szenzorstabilizálást mintha viszont nem használná normálisan a váz, pedig tudja folyamatosan hogy mihez állítsa magát. Teszem azt 300mm-en 1/250-et használva is képes bemozdulni, pedig ez csak kb. 1,5 fé különbség...


Manuális objektívet használva viszont semmi gond nincsen, kézből ki lehet tartani néha még a bő három fé-t is... (fix 200-as obi, 200-ra állítva).


Auto ISO, stabilizátor pedig vagy teljesen automatára állítva, vagy minden irányú mozgást figyel, ezt a kettőt szoktam használni.


Szóval nem igazán értem. Reggel lőttem két képet stab. bekapcsolva ill kikapcsolva, és ugyanaz volt az eredmény, mintha meg se próbálna dolgozni...


Lehet manuálisan is állítani a kívánt gyt-t, de úgy se jó. Csak manuálissal.


Mi lehet a gondja kínja?


2023. jún. 7. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Mikor félig lenyomod az expo gombot, hallod a stabi hangját? Ha nem, akkor az a baj, ha igen, akkor rosssz gyútáv alapján dolgozik.
2023. jún. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Beállítottam hogy félig lenyomott állapotban is használja és így igen, hallom, ellenben a készült kép nem mindig jó. De ha magas iso-n az említett fé-t állítom be se lesz az igazi. Valamiért nem úgy állítja be magát ahogy kéne. Még próbálgatom majd aztán meglátjuk...
2023. jún. 8. 06:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Masik vázon?
2023. jún. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Canon vázon rendesen működik, nyilván, mivel sajátja. De az is lehet hogy csak kevés a fény ebben a borús időben neki, tesztelgetésre. A magas iso is rátesz egy lapáttal minta elmosódott volna.


Manuálissal nincs gond mert beállítom a fókusztávot és kész.

2023. jún. 8. 16:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Masik Oly vazra gondoltam. Vagy esetleg kalibralni kellene menüben. AF fókusz beállítás menü.
2023. jún. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Ezt megtaláltam időközben (brutál mennyiségű menüpont van) és végül én is erre gondoltam hogy ezzel lehet a gond, azért tűnik homályosnak mert nem ott a fókuszsík ahol kéne lennie. Mintha front fókuszos lenne a történet. Erre is ránézek és köszi a tippet. ;)
2023. jún. 9. 06:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!