Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a tinédszer kismamáról szóló, díjnyertes fotósorozatról?

Figyelt kérdés

A Telexen találjátok meg, ez az anyag címe:


17 éves lány történetén keresztül mutat rá a roma fiatalság problémáira – Hemző-díjat nyert a Telex fotósa



kíváncsi vagyok a szakmai véleményetekre, ha van köztetek profi fotós.

ne csak a képek minőségére, hanem a reprezentáció mikéntjére is térjetek ki.

olvasstátok el a fotókhoz tartozó szövegeket is.


nyomatékosan kérek minden hozzászólót, ne kezdjen rasszista kommentet írni, mert jelenteni fogom a modiknak.

itt kizárólag szakmai szempontok érvényesüljenek, kérlek.


2023. jún. 13. 14:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Ha belinkelned a cikket, lehet tobb valaszt kapnal...
2023. jún. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

nem linkelem be.

akit igazán érdekel a kérdésem, kijelöli a címet, beteszi google-be, és egy pillanat alatt elétárul.

2023. jún. 13. 14:52
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
2023. jún. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3

kösz, hogy eteted a trollokat.

nem véletlenül nem tettem ki a linket.

2023. jún. 13. 15:16
 5/15 Mojjo ***** válasza:
90%

Fel nem foghatom, hogy egy link miért lenne trolletetés. Így nem a valaszadóknak kell még külön keresgélniük. Alap dolog, hogy ilyenkor linkelünk.


Ami a fotókat illeti, én az ilyen dokumentalista stílusú fotózást sosem értettem. Ez a stílus ilyen, ilyen képeket hoz magával, szóval a műfaji követelményeket teljesíti. Viszont számomra csak kérdőjeleket hagy, ami a képeket illeti - semmiféle fotós tudást nem tudok a legnagyobb jóindulattal sem mögöttük felfedezni. De ahogy említettem, ez a műfaj ilyen, így biztosan velem van gond.

2023. jún. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Mojjo ***** válasza:
85%
Esetleg érdemes lehet facebookos fotós csoportokba és/vagy a prohardver fórum valamelyik fotós topicjába belinkelned (!) a képeket. Ide alig néhány fotós jár, azokat nagyságrenddel többen látogatják.
2023. jún. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

7

nem kell fel feltétlenül professzionális fotográfusnak lenni ahhoz, hogy valaki értelmes gondolatokat tudjon megfogalmazni a képek láttán.

2023. jún. 13. 17:56
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
Itt nem a fotók szinvonala a lényeg (ami egyénként számszakilag kereken nulla), hiába próbálod a fotós szakmai megítélés keretein belül tartani a témát. Telex + "roma" fiatalság = érzékenyítés.
2023. jún. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
a fotókkal és a hozzájuk tartozó szöveggel épp az a baj, hogy nem az érzékenyítést szolgálják, hanem akaratlanul is az előítéleteket növelik meg.
2023. jún. 13. 18:27
 10/15 A kérdező kommentje:
azzal sem értek egyet, h. zéróra redukálod a fotók minőségét.
2023. jún. 13. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!