Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Létezik ilyen WIFI kültéri...

Létezik ilyen WIFI kültéri biztonsági kamera?

Figyelt kérdés

A következő feltételeknek kellene megfelelnie:


- megbízható márka

-olyan termék, ami nem hajlamos a meghibásodásra, hosszútávon lehet számítani rá, és jó szerviz háttérrel rendelkezik.

- Wifi-s készülék.

-Ami a routertől viszonylag nagy távolságon is képes stabil kapcsolatra.

- Képes a megfigyelni nem kívánt területeket (pl. szomszédos telek, közterület stb.) kimaszkolni.

- Legfeljebb 40-50.e Ft. ár

- Minél nagyobb látótávolság éjszakai üzemmódban

- Értékelhető felvétet készítsen (éjszakai módban is)

- Legalább FullHD felbontás

- Ideális esetben felhő tárhely támogatása (nem feltétlenül az előfizetéses verzióra gondolok)


A real time távoli elérés gondolom alap, ezért ezt nem vetem be a felsorolásba. Ha van konkrét tapasztalat is ilyen kamerával, annak nagyon örülnék, ha megosztanátok velem. A felvétel rögzítése egyelőre memória kártyával történne, de későbbiekben egy rögzítőt (és több kamerát) is tervezek beüzemelni


Köszönöm a segítségeteket.



2023. jún. 30. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
A wifi nem fog nagy távolságra menni.
2023. jún. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ami a routertől viszonylag nagy távolságon is képes stabil kapcsolatra."

Mi ez a "nagy" távolság?

20m? 200m? 2000m?

Hol lenne elhelyezve a kamera?


"Minél nagyobb látótávolság"

Milyen messze és mekkora lenne a megfigyelt terület a kamerától?

2023. jún. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A wifi jelerősséget rengeteg dolog befolyásolja. Ha csak levegő van a két egység között akkor több 10 méterre is egész jó a jel, de ha át kell mennie vastag beton falakon akkor akár 1 méteren belül is szakadozhat a kapcsolat. Ezért mindenképpen pontosítanod kell a körülményeket!
2023. jún. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A kamera a routertől kb 35m távolságra lesz. Kb. 25m távolságra be tudok üzemelni egy jel erősítőt szükség esetén.

Ahol a kamera fel lenne szerelve most is gond nélkül megy pl. a youtube, HBO Max, jel erősítő nélkül is. tehát lesz wifi jel, viszonylag stabil. Bár nem tudom, mennyire érzékenyek a kamerák erre, és mennyire kell erős jelnek lennie. Mindenesetre úgy gondolom, ezzel nem lesz gond.


Amiben bizonytalanabb vagyok, az a kamera maga! Nem gondoltam volna, hogy az "adatvédelmi maszkolás" ennyire nem általános dolog. Holott ez volna a legfőbb szempont, mert a kamera óhatatlanul rá látna a szomszéd telkére. Kinéztem ezt a kamerát: [link]

Aztán kiderül, nem tudja a maszkolást! :O

A kamera az elsődleges megfigyelési terület közvetlen közelében lenne elhelyezve. A másodlagos terület, amire jó lenne, ha rálátna, az kb. 25m távolságban van. A 30m infra hatótávot viszonylag sok kameránál megtaláltam, ez szerintem elég lehetne.

2023. júl. 1. 00:24
 5/6 anonim ***** válasza:

A biztonsági kamerák (amiknék alap a maszkolás) nem wifisek, mert a wifi igen könnyen zavarható. Az IP kamerák POE-t használnak, így egy sima ethernet kábelen megy a táp es a jel is.

Ha a kamera közelében van a megfugyelt terület, akkor nagy látószög kell, így viszont a 25m távolságra már kevés lesz a felbontás. Az lehet a megoldás ha PTZ kamerát veszel, es az pásztáz zoomolgat a két hely között. Vagy két kamera.

2023. júl. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

És van olyan wifis készülék, aminek ugyan nem alap, de tudja a maszkolást?

A net kábelezése nem megoldható! Ha viszont nincs maszkolásra képes kamera, nincs egyáltalán kamera! :(

És az nagyon nem volna jó! :(

2023. júl. 1. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!