Milyen jó oktató anyagok vannak videózás, illetve videó szerkesztés elsajátítására?

Figyelt kérdés

Évekig fényképeztem tükörreflexes fényképezőgéppel, a fényképezésről sikerült szerintem elég mély technikai tudást elsajátítanom, de maga az esztétikai része sem okozott gondot. Photoshopban is szinte mindent meg tudtam csinálni, amire szükségem volt. Ilyen szempontból előnnyel indulok egy teljesen kezdőhöz képest, mert az alapdolgokat már zsigerből tudom (ISO, rekeszérték és záridő sajátosságai, ezek kapcsolata, optimális fehéregyensúly, bebukás-kiégés, aranymetszés, stb stb stb...)


Videózásról és videoszerkesztésről viszont majdnem SEMMIT sem tudok (azon kívül, hogy láttam, hogy a profik hogyan csinálják, de nem tudnám megismételni nyilván).


Olyan típus vagyok, aki oktatóanyagokból jól tanul és jól át tudom ültetni a gyakorlatba, mikor kezdtem a DSLR fotózást 9 éve, az is így indult.


Youtube videó linkek, könyvek, bármi ilyesmi jöhet. Köszi előre is!



2023. júl. 7. 23:27
 1/3 A kérdező kommentje:
A szakmám miatt lenne szükségem egyébként a videózásra, amiket célirányosan tudnom kellene profin, azok a termékek igényes bemutatása, reklámvideók készítése, emberek videózása, ahogy egy terméket használnak, azok előnyeinek kiemelése. A videóanyagokra terméktulajdonságok elhelyezése, egyéb elemek bevágása, elhalványítása, ilyesmik.
2023. júl. 7. 23:29
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A youtubeon kismillió anyag van. Angol tudás persze kell, de az ma már alap.
2023. júl. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Majdnem anyanyelvi szinten beszélek angolul, az nem gond. Be tudom írni a keresőbe én is, találok videókat, az is megy... de én arra lennék kíváncsi, hogy a sok videó közül melyek a legjobbak, amikből valóban meg lehet jól tanulni, mert fotózásnál is vannak olyan anyagok, amikre nem bukkansz rá akkor, ha beírod, hogy "How to learn photography" meg "Photography for beginners"
2023. júl. 8. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!