Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Van különbség aközött, ha...

Van különbség aközött, ha videó készítésekor zoomolok a videóban, vagy zoomolás nélkül készítem a felvételt és később videószerkesztővel nagyítok rá?

Figyelt kérdés

Venni szeretnék egy akciókamerát (Gopro vagy DJI) ezért nem tudom egyelőre kipróbálni a kettőt, csak majd élesben, addigra meg tudni szeretném, hogy van-e különbség a két mód között. Szivesebben venném fel először nagyítás nélkül a dolgokat és itthon videószerkesztővel nagyítanék rá, ha az adott távoli részletet szeretném megmutatni.


Csak azt nem tudom, hogy a videó minőségében lesz-e bármilyen különbség ha már magát a felvételt veszem fel úgy, hogy belenagyítok vagy később itthon nagyítok rá a felvételen belül?



2023. júl. 8. 09:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

1-es te nem unod még ezeket az idióta kérdéseket? Mert mi már nagyon!


Kérdező Ha távoli részleteket szerenél megmutatni, akkor ne egy nagylátószögű objektívvel szerelt akciókamerát vegyél! Ezek nem arra valók, hogy zoomolgass velük.

Ha nyers formátumban veszed fel a videót, akkor később az utómunkánál ki lehet hozni belőle jobbat. De ehhez komoly vidószerkesztő szoftver szükséges és ehhez komolyabb számítógép is kell.

2023. júl. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem unom a megfelelő információforrás felé irányítani az életképteleneket.
2023. júl. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
3. Mutass egyetlen leírást, amiben benne van a válasz erre a kérdésre. Bármilyen kameráét.
2023. júl. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1

Tudom hogy ezek az akciokamerák nem erre valók, de én pl hegymaszasnal használnám, aztán rendes videokamera híján ezt használnám távoli csúcsok videózására is, persze tudom hogy ez így nem a legjobb.

Jó számítógépem van, és nagyon érdekel a videó szerkesztés, akkor ezek szerint jobb nem videózás közben rakozeliteni, hanem szerkesztessel később rá nagyitani?

2023. júl. 8. 12:41
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem derogálna elolvasni végre a leírásokat, világosan látnéd, hogy teljesen midnegy, mikor közelítesz.
2023. júl. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

Jólvan báttya, álljál le!

A kérdező kérdésére nincs válasz egyik leírásban sem.

Hogy stílusos legyek: A moderátor mit is mondott?

2023. júl. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
De igen, benne van. MAradjunk például a goprónálo. Nyugodtan csekkold a például a hero 11 manuáljának 129. oldalát. Már, ha tudsz olvasni.
2023. júl. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
A GoPro-ban például csak digitális zoom van, nem optikai. Az optikai zoom a lencséket mozgatja egymáshoz képest, így éri el a nagyítást, míg a digitális zoom magát a már elkészült képet nagyítja. Emiatt igazából mindegy, hogy hogyan zoomolsz. Esetleg amiatt lehet jobb a GoPro zoomja, ha építettek bele valamilyen képjavító technológiát, de azt viszont csak akkor tudod meg, ha elolvasol róla néhány tesztet, vagy te magad teszteled le.
2023. júl. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8

Köszönöm, én is erre gondoltam, hogy egyébként nem kéne különbözniük, hiszen ott is csak digitális zoom van, csak nem tudtam van-e valami funkció, amit nem ismerek, ami miatt más lenne a végeredmény.

De akkor úgy látom, jobban megéri először nagyítás nélkül felvételt készíteni és aztán otthon alakítani, ahogy tetszik.

2023. júl. 8. 13:43
 10/15 anonim ***** válasza:

Ezek a kis pici érzékelővel és pici obival megáldott kamerák nem jók távoli hegyek felvételére!

A kis cseppnyi objektív felbontása nem elég (Az objektíveknek is van felbontása, mielőtt mr nagyokos megint beleugat, olvasson utána!).

A gopron van többfélá látószög beállítás. Ez úgy működik, hogy belecroppol az érzékelő felbontásába. Viszont amikor a felbontás már elfogy és még tovább zoomolsz, akkor digitálisan belenagyít és így már nagyon nem jó képed lesz.

Tényleg nézz youtubeon teszvideókat!

2023. júl. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!