Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egyes fotósok miért ragasztják...

Egyes fotósok miért ragasztják le a márkajelzést?

Figyelt kérdés

Olyat is láttam, hogy rendesen le volt feszítve a logó és a helye ordenáré módon nézett ki, mert a ragasztó maradékát már nem kaparta le.


Miért csinálják ezt, mire jó ez?



2023. szept. 5. 00:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Hogy ne reklámozza ingyen a márkát.
2023. szept. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de én ezt nem tudom benyelni. Annyira jellegzetes a vázak alakja, hogy mindenki látja bennük a márkát. Még jobban meg sem kell nézni mert üvölt, hogy mit tart a kezében. Ha mégsem jön rá, akkor megnézi az objektívet, megnézi a vakut, azokon nem szokták letakarni a logózást.
2023. szept. 5. 01:21
 3/20 Mojjo ***** válasza:
100%
Csak akkor ragasztják le, ha a gépük megjelenik valamilyen nyilvános képen, videón. És azért, hogy az adott videó ne tartalmazzon termékmegjelenítést. Az tökmindegy, hogy amúgy te felismerés, ha a márkajelzés nem látható, az már nem számít termékmegjelenítésnek.
2023. szept. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%

"mert üvölt, hogy mit tart a kezében"

Ha Pista bácsi nyilatkozik a TV-ben, és nem mutatják csak hátulról, de te megismered a gumicsizmáját, meg a biciklijét, akkor mi van?

2023. szept. 5. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Youtube-on törölnek is videókat, amiről ők eldöntik, hogy termékmegjelenítés, ezért az emberek kénytelenek is ehhez alkalmazkodni.


"mindenki látja bennük a márkát"

Csak egy példa, egyik magyar fórumfelületen is van egy mentálisan problémás figura (iPhone-troll), mindenhol csak azt nézni, milyen telefon van az emberek kezében. Én meg észre sem veszem, fel sem ismerem, nem érdekel.

Fényképezőgép?

Én még ott tartok, hogy volt régen Praktica, Zenit, Szmena, Ljubityel. Többi már összemosódik.

2023. szept. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
2-es..... az emberek 99%-ának fogalma sincs mit látnak. Igen, egy hozzáértő a formából látja melyik gyártó melyik váza. De 99% nem. Fogalma sincs.
2023. szept. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Szirty ***** válasza:

"Ne haragudj, de én ezt nem tudom benyelni. Annyira jellegzetes a vázak alakja, hogy mindenki látja bennük a márkát"


Ugyanolyan fölösleges álszent dolog mint amikor a csúnya káromkodást vagy a márkanevet stb. leírva kicsillagozzák (pl. b**szameg, *esco áruház).

Mindenki pontosan tudja mi az, mégse írták le :)

2023. szept. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ha jól értem, akkor profi fotósok egy része szándékosan csinálja, mert pl. fotóriporter esetén lehet, hogy vele szemben kameráznak is és nem akar a TV-s kollégájának kellemetlenséget okoznia a márkafeltüntetéssel.


Ez a része érthető.


De mi van azzal, amikor stúdióban takarják le a márkajelzést, annak mi értelme van? Ott nem szoktak kamerázni, hogy gond legyen belőle...


És ott van a harmadik csoport, az amatőr fotós. Közülük is szoktam látni, hogy leragasztják a logót. Akkor ők csak utánozni próbálják a profikat, mert azt hiszik, hogy ettől jobbak lesznek?


Egyébként hallottam olyan teóriát is, hogy ezzel azt akarják üzenni egyesek, hogy nem hűek a márkához. De itt is az van, hogy akkor miért csak a vázon takarják le a márkát? A többi felszerelésen meg rajtahagyják... Miért ez terjedt el, hogy csak a vázon takarják le? Meg akkor az ilyen emberke miért nem takarja le az autójának a logóját, a telefonjának a logóját, stb.?

2023. szept. 5. 16:32
 9/20 A kérdező kommentje:
Egyébként a termékmegjelenítés is érdekes. Ha nézitek a The Flash c. sorozatot, ott kifejezetten ezzel trükköznek, hogy ugyan a márkajelzést kitakarják, de annyira egyedi az eszköz megjelenése, hogy ordít a jeleneten, hogy az ott fizetett termékmegjelenítés. Konkrétan a Microsoft notebookra gondolok, de volt már Canon vázas jelenet is. Ugyanez feltűnt egy másik Marvel filmben is, amikor beúszott a kép háttéberébe egy márkajelzés nélküli termék. Én értem, hogy jogilag megállja a helyét a letakart logóval, de a gyakorlat azt mutatja, hogy anélkül is megteszi a hatását.
2023. szept. 5. 16:36
 10/20 anonim ***** válasza:
Másokról nem tudom, miért teszik ezeket, én tudom, hogy el akartam kerülni, hogy a félig kiművelt bűnözők messziről tudják, hogy én nem egy hetvenezres, hanem egy másfél milliós gépet tartok a nyakamban. A nyakpántot is kicseréltem olyanra, amin nincs az adott típus nevének felirata, csak a márkanév.
2023. szept. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!