NIKON D80 fenykepezogep megeri 2023-ban?

Figyelt kérdés
Kezdo vagyok, es szeretnek venni egy fenykepezogepet amin megtudok tanulni fenykepezni es hasznalni a gepet. Talaltam egy gepet ami hasznalt, Nikon D80, igen tudom hogy regi kiadas, de kezdo vagyok, kozepkategorias gep ahogy neten olvastam. 1200 expo van benne kb, nem volt annyit hasznalva, minden tartozek jar vele,objektivtol kezdve a kistaskaig. A teljes ara 200 euro. Kinek mi a velemenye kezdesnek megeri beruhazni ra? Tovabba ha megvan a gepem az a tervem hogy kis ismerkedes utan(a geppel) elmennek egy fotografus tanfolyamra ami elosegitene a fejlodesem. A valaszokat elore is megkoszonnem.
2023. szept. 5. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem D90-em volt. Imádtam. Az még az a gép amit meg lehet fogni marokra, mert elég nagy. Nem ilyen kis tücsökpöcs mint a mai gépek.

A 200 euróban mi van? Mert ha csak a gépváz obi nélkül, akkor az bizony rohadtul sok pénz érte! 2006-os technikáról beszélünk!

Még akkor is ha 1200 expo van benne, vagyis gyakorlagilat nullkilóméteres. Középkategóriás váz volt, az akkori sztenderdeknek megfelelően 80-100ezer expoig garantálta a gyártó a zár működését.

Az akkumulátora tuti hogy kuka ennyi idő után, abból talán még lehet utángyártottat kapni.

Lehet: [link]

Szerintem arra hogy az alapokat megtanuld kiváló választás egy ilyen öreg csataló. Felül a kis lcd kijelzőn látod a beállított értékeket, de élőképet nem. Meg lehet vele jól tanulni hogy szemre belövöd az expo értékeket és nem az élőképre hagyatkozol. Jól lehet gyakorolni vele a manuális fókuszálást is.

2023. szept. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mojjo ***** válasza:
200 euro nagyon sok szerintem is. Persze erősen attól függően, milyen objektív jár mellé.
2023. szept. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, az egyetlen lényeges információ a d80 jelzésen kívül az objektív paraméterei lettek volna, az természetesen nincs megírva. :D


A kistáska az lófütyi az árban. A minden, hát az kérdés, mert ha egy Ford Fiesta jár vele, hogy ezzel menjél fotózni, akkor meggondolandó, de ha egy, új árában 3000 Ft-os objektívecset, akorr megint más a helyzet.


Egy 17 éves elektronikával az a helyzet, hogy az egyik nap majd nem fog felkelni. Ehhez is mérni kell az árat. A magyar fotós netes hirdetéseknél ez a váz úgy 40-50 ezer forint.

2023. szept. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Annak már olyan régi a szenzorja, hogy a legtöbb alapkategóriás okostelefon is jobb képeket csinálna rosszabb fényviszonyok között. 200 euró rengeteg érte még akkor is, ha adnak hozzá kitobjektívet. 150 ezer ft-ért már lehet venni D5600-at is kitobjektívvel, az sokkal naprakészebb, jövőbiztosabb modell és ha mégsem tetszik a fotózás, jóval nagyobb eséllyel tudod eladni majd, mint a d80-at. Én már csak ezért is egy újabb gép mellett döntenék.
2023. szept. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!