Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a véleményetek ezekről,...

Mi a véleményetek ezekről, ill. az ehhez hasonló kamerákról?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kamerát a baromfi ól közelébe telepíteni.

Áram van, wifi kissé messze, de jel akad, illetve egy extenderrel kibővíthető lehetne a wifi hatótávolsága, hogy biztonsággal lefedje a területet.

Gondolkoztam komolyabb, két-három fix kamera kiépítésén, de szembe jöttek velem ezek az eszközök. Már-már túl kedvező az áruk. Nem tudom, mennyire lehet érdemes foglalkozni velük, vagy teljesen felejtősek?

Igazából amire szükségem van, az a PTZ, ill. 20-30m látótávolságú Infra, és a wifi. (kábelezni nagyon körülményes lenne)


Ezeket találtam:

[link]


[link]


[link]


Ezt pedig beltérre:

[link]


Köszönöm a válaszaitok.



2023. szept. 18. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyanúsan olcsó, noname, így se terméktámogatás, se jótállás.


Példának okáért itt:

[link]

egy olcsó, de legalább ismert gyártótól.


A nevesebb gyártók - Dahua, Hikvision - ilyen jellegű termékei 30-50000-nél kezdődnek:

[link]

[link]

2023. szept. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Morzsi007 ***** válasza:

Nekem is hasonló van, pontosabban ilyen, amit belinkeltem, kisebb, nagyobb szenzorral, minimális különbség van köztük.


[link]


Ezek évek óta mennek 0-24-ben SD kártyára mentik a változásokat, naponta többször. Csak akkor pihennek, mikor elmegy az áram. Nem volt még velük gond. Többet is rendeltem.

Az egyik kb 4 m-re, a másik kb 25-30 m-re van a routertől, wifi-n kapcsolódnak. Sötétben is egész jól működnek.

2023. szept. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeteket.

Igen, tisztában vagyok vele #1., hogy gyanúsan olcsó, de hát működik a marketing, mert felkeltette az érdeklődésem. A drágább modellek egyelőre nem férnek bele a költségvetésbe, ezért is nézelődőm.

X2. köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatodat. Az, hogy évek óta használod, nagyon biztató! Saját hálózaton kívülről is elérhető a kamera, vagy csak saját wifi hálózaton belülről működik a távfelügyelet?


Ahova szerelném, ilyen jel erősséget produkál a Wifi (extender nélkül): [link]

Ezt a modelt rendeltem meg: [link]


remélem beválik, és legalább néhány évet kiszolgál. :)

Ha megérkezik, beszámolok majd róla, hogy milyen első benyomás alapján.


Legyen szép napotok, és köszönöm! :)

2023. szept. 22. 15:23
 4/5 Morzsi007 ***** válasza:
Külső halózatról is elérem a kamerákat (élőkép, felvételek, mindent). Bárhonnan neten keresztül.
2023. szept. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Megérkezett a kamera.

A házon sérülések nyomai (kisebb horpadás a műanyagban) látható, szerintem újracsomagolt termék. A táp csomagolása bontott volt. :(


Ennek ellenére viszonylag könnyen és gyorsan be tudtam konfigurálni. És bár vannak hiányosságai (nem találom a zoomolás módját, ill. nem tudom kikapcsolni a világítást rajta, hogy mikor sötétben a látóterébe kerül valaki, ne kapcsoljon be. Elég lenne a fekete fehér felvétel is) de hellyel közzel jól működne.

Kint, a helyén ahova telepíteni szeretném, miután bedugom a konnektorba, közli velem, hogy a rendszer bootol, majd néhány másodperc múlva, hogy sikeresen kapcsolódott a routerre. Az Appon (iCSee) viszont nincs élő kép! Fekete háttér, a PTZ működik, vagyis tudom forgatni a kamerát, de nincs kép. Illetve olykor egy-egy állóképet bevillant, de ennyi.

Hogy ennek mi az oka, nem jöttem rá, bár igaz, sok időm nem volt játszani vele. :(

Úgyhogy ha volna ötletetek, mit csináljak vele, azt megköszönném, ha megosztanátok velem :)

Remélem sikerül munkára bírnom!

2023. okt. 1. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!