Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha fotókat akarok kidolgozni...

Ha fotókat akarok kidolgozni akkor tényleg fontosabb a cpu mint a gpu?

Figyelt kérdés

Van egy 4. generációs i5 a gépben az ugye 4 mag 4 szál meg van benne 16gb ram meg ssd viszont ugye a videokártya valami ősöreg amd van a gépben a photoshop ki is írta,hogy mi minden nem kompatibilis a kártyával de ettől függetlenül üzemel.Na most nézegettem a géphez videokártyát egy gtx1660-ast néztem de olvastam egy cikket amiben azt írják ugye,hogy a cpu a fontosabb minimum 4 mag közepesnek 6 mag erősnek meg 8+ magos procit írnak na meg ezt


"Videókártya – GPU:


Videók, gyorsan változó grafikus megjelenítések, gyors zoomolás a Photoshopban és a 3d számításokért valamint azok megjelenítésért felelős alkatrész!


Klasszikusan félreértett szereplő! Sok kezdő fotós hiszi, hogy mivel a fotó kép ezért erős videokártyára lesz szüksége. TÉVEDÉS!


Ez pont egy olyan alkatrész, amin sokat spórolhatsz!


Inkább játékra vagy 3d animációk készítésekor van szükséged erős GPU-ra (VGA), Photoshop és a képműveletek processzor igényes feladatok. Ha most nyertél a lottón akkor persze hajrá!


A vga-t manapság sokszor integrálják az alaplapra vagy a processzorba, akár ez is megteszi ha spórolni szeretnél!"


Akkor ehhez a géphez feleslegesen venném az gtx1660 kártyát mondjuk elég lenne egy 1030 alapabb is vagy tök mindegy ha nem is vennék mert a proci csak 4 magos és a kártya sokat nem fog befolyásolni?



2023. szept. 19. 00:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Leginkább a GPU fontos, majd a RAM mennyisége és a CPU.
2023. szept. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Itt miért fordítva írják? [link]

Azt írják a cpu magok száma sokkal fontosabb.

2023. szept. 19. 00:45
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
GPU nélkül szaggatott lesz a megjelenítés. Ha integrált GPU talán akkor van értelme a CPU-t kimaxolni, hiszen akkor az végzi a megjelenítést is. De én inkább a külön GPU-t preferálnám.
2023. szept. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De akkor milyen gpu vegyek gtx1660 vagy gtx1650 vagy amd oldalon nézelődjek?Ugye 4. generációs i5-höz azért nem akarok túl választani kártyában.
2023. szept. 19. 01:06
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Azért videokártyából nem kell valami hűde komoly😉 rx580 vagy gtx1060 legalább 1.5Gb Vrammal (4Gb ajánlott) és DirectX 12 támogatás.

Az ilyen grafikus programok szeretik a sokmag/szálas CPU-kat. A GPU ahhoz kell, hogy lásd mi történik. Videóhoz kell a komoly GPU, pláne amikor még dolgozol vele és az épp készülő dolgot kell lerenderelnie elő nézetben amit csinálsz újra és újra.

2023. szept. 19. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Ja és én pont ilyen "szórakozásra" raktam össze a gépemet. Egy 8 magos Ryzen 2700-al és egy rx580 8Gb-vel igaz nálam a videó vágás/effekt a hangsúlyosabb foglalatosság.

Szerintem veszel bele valami modernebb DirectX 12-es kártyát és próbálj rá. A processzor, ha nem is a legjobb mennie kell.

2023. szept. 19. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Nézd meg, hogy a programok amiket használni akarsz mit javasolnak. Van ami ki tudja használni a GPU-t van ami nem.


Pl. a lightroomnál: [link]


[link]

2023. szept. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

Mind a CPUd mind a GPUd elég szar, szal igazából irreleváns a kérdés.

Amúgy meg program és feladat függő, bár általában itt CPU van használva

2023. szept. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Morzsi007 ***** válasza:
78%
CPU és RAM zabáló.
2023. szept. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

5/


Esetleg egy gtx1650 is megteszi egyenlőre?Most egyenlőre procit ilyesmit nem szeretnék cserélni.

2023. szept. 19. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!